Gyvenimui keliamas knygynas(6)

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2014-03-24 06:48
Raimondos Alysienės nuotrauka

Atsinaujinęs knygynas, o kartu ir kavinukė, duris turėtų atverti jau šį rudenį. Raimondos Alysienės nuotrauka

Bažnyčių gatvėje pradėti ilgai laukti statybų darbai – rekonstruojamas buvusio Tauragės knygyno pastatas. Prikeltas antram gyvenimui, pirmuosius klientus jis turėtų pasitikti jau šį rudenį. Būsimajame knygyne, kurį savininkai jau dabar vadina nedideliu kultūros lopšiu, bus galima ne tik knygų įsigyti, bet ir paskanauti kava, arbata, užkąsti.

2012 metų gruodį už 140 050 Lt UAB Tauragės knygyną iš rajono savivaldybės viešo aukciono būdu įsigijęs tauragiškis Petras Stasiulis tuomet galvojo tik apie viena – kaip atiduoti 130 000 Lt siekiančias įmonės skolas. Prieš keletą dienų pakalbintas vyras teigė, jog su šia pareiga susidoroti pavykę neblogai – didžioji dauguma skolų grąžinta, teismų maratonai baigti.

– Viską atlikome pagal teisinius reikalavimus. Žinojau, kad smulkių kreditorių buvo nemažai, todėl platinome skelbimus per respublikinę spaudą. Kas atsiliepė, su tais atsiskaitėme, – kaip susitvarkė su didžiausiu galvos skausmu, paaiškino P.Stasiulis.

Kad buvusiame knygyne vėl bus knygynas, vyras neslėpė nuo praėjusių metų pavasario. 2013 metų balandį turėjo prasidėti statybos bei pastato atnaujinimo darbai. Tačiau planai buvo atidėti ateičiai.

– Buvome pasidarę projektą statyti antrąjį aukštą, tačiau nesutiko greta stovinčio pastato antrame aukšte įsikūrę žmonės. Į viršų „išaugęs“ knygynas būtų užstojęs jiems šviesą. Tad reikėjo projektą koreguoti. Pagal naująjį pastatas pasikels nežymiai. Truputėlį jis prasiplės ir į plotį. Į gatvės pusę, – su dabartine situacija supažindino pašnekovas.

Pagrindinė pastato atnaujinimo sąmata siekia 260 000 Lt. Šiuo metu derinami projektai. Per dvi savaites paaiškės galutinė sąmata.

– 260 000 Lt – tai pradinė statybos darbų kaina be vidaus įrangos. Tad kiek kainuos atnaujinimo darbai, pasakyti negaliu, – paklaustas, kiek bus investuota į naująjį knygyno pastatą, tiksliai atsakyti negalėjo P.Stasiulis.

Anot jo, jei rangovas nenuvils (darbus atlieka UAB „Apastata“), knygynas duris turėtų atverti šį rudenį.

Jame ne tik bus galima įsigyti knygų, tačiau veiks ir nedidukė kavinė. Bus galima užsisakyti kavos, arbatos, užkandžių.

– Yra įsteigta įmonė „Kava su knyga“, kurios direktorė – Aušrinė Steputienė. Ji papasakotų daugiau, tačiau šiuo metu yra išvykusi į užsienį. Aš su knygynu jokių teisinių saitų nebeturiu. Tik padedu įsikurti Aušrinei, – paaiškino P.Stasiulis.

Pastato įrengimo projektus jo savininkams tenka derinti su Lietuvoje veikiančiu plačiu knygynų tinklu „Pegasas“, mat naujasis Tauragės knygynas veiks franšizės pagrindu.

– Bažnyčių gatvė turėtų pagražėti. Priekinę, paradinę knygyno pusę puoš daug stiklo. Kita dalis bus apdėta apdailai skirtomis, netinkuojamomis klinkerio plytomis. Bus gražu. Tiesa, kokios spalvos bus pastatas, kol kas nežinau, – kaip atrodys knygynas, keletą detalių atskleidė P.Stasiulis.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras