Dėl keliolikos centimetrų paukštuko plyne paversta per 100 ha aukštapelkės(3)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2014-03-04 14:25

Nors paukštelis ir mažas, bet labai jau įnoringas – jam patinka tik plynės. Eugenijaus Kavaliausko asmeninio archyvo nuotrauka

Sausį ir vasarį Pagramančio regioninio parko Plynosios telmologiniame draustinyje burzgė benzininiai pjūklai. Taip pašalinus visas ražienas ir sumedėjusią augaliją 119,76 ha Aukštapelkės plotas paruoštas laimingam trijų dirvinių sėjikų porų šeimyniniam gyvenimui.

Dirviniai sėjikai įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą, tad teritorijos išvalymas buvo viena iš Aplinkos ministro patvirtintų priemonių siekiant išsaugoti šią retą paukščių rūšį. Vieno aukštapelkės hektaro plote palikta ne daugiau kaip po penkias žmogaus ūgio pušeles.

Dirviniai sėjikai mėgsta tokias aukštapelkes, kuriose medžių nėra, plynei ištisai apaugus pušelėmis, net ir prasišviečiančiu sąžalynu, sėjikai aukštapelkėje jau nebeįsikuria. Šių paukštukų populiacija mūsų vietovėse itin maža. Kaip sakė Vaidotas Šliogeris, Pagramančio regioninio parko direktorius, pernai aukštapelkėje perėjo tik trys poros, 2010 m. – viena.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras