„Tauragės kurjeryje“ – svečiai iš STT (4)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-05-26 06:25
Raimondos Alysienės nuotrauka

STT Klaipėdos valdybos viršininkas Arvydas Juršėnas (dešinėje) ir Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkas Leonas Barišauskas. Raimondos Alysienės nuotrauka

Penktadienį Tauragės savivaldybėje lankęsi LR Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos viršininkas Arvydas Juršėnas ir valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkas Leonas Barišauskas užsuko ir į „Tauragės kurjerio“ redakciją.

STT vadovai susitiko su LR Vyriausybės atstove Tauragėje Irena Ričkuviene, rajono meru Pranu Petrošiumi, bendravo su rajono antikorupcijos komisijos pirmininku Kęstučiu Vaičaičiu, kitais rajono valdžios atstovais.

– STT, kaip žinia, atlieka tris funkcijas: vykdo baudžiamąjį persekiojimą, užsiima korupcijos prevencija ir skatina visuomenės švietimą korupcijos tema. Dėl pastarosios šiandien mes ir viešime Tauragėje. Trumpai sakant, šis vizitas labiau skirtas susipažinti, – vizito tikslą pristatė pirmą kartą Tauragėje lankęsis STT Klaipėdos valdybos viršininkas A.Juršėnas.

– Norime, kad žmonės daugiau žinotų, kas yra korupcija ir kaip su ja kovoti. Dažnai pasitaiko kaltinimų savivaldybių vadovams dėl neva netinkamai atliekamų funkcijų, kurių savivaldybė nė neprivalo atlikti. Vis dar gaji nuomonė, kad kažkas kitas turi išsiaiškinti situaciją, o tik įtarimais pasidalijęs pranešėjas nori likti anonimas. Iš to, kokią informaciją mums praneša gyventojai ir kaip jie tai daro, peršasi išvada, kad žmonės nežino elementariausio dalyko – kur konkrečiu atveju dera kreiptis ir ką veikia STT, – pasakojo Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkas L.Barišauskas.

Paklausti, kokia situacija yra Tauragės rajono savivaldybėje, svečiai sakė, kad rajono savivaldybės Antikorupcijos komisijos pirmininkas K.Vaičaitis savo pareigas atlieka gerai.

– Tauragė – viena geriausiai šioje srityje dirbančių šalies savivaldybių. Greičiausiai taip yra dėl to, kad K.Vaičaitis – patyręs darbuotojas, gebantis tinkamai sudaryti planus ir juos įgyvendinti. Formaliai atrodo, kad Tauragėje viskas gerai. O kaip yra iš tikrųjų, ko gero, galėtų pasakyti tik patys gyventojai, tauragiškiai, – teigė STT vadovai.

Apsilankę „Tauragės kurjerio“ redakcijoje svečiai minėjo, kad labai daug informacijos STT pareigūnai gauna skaitydami mūsų laikraštį. Pareigūnai pastebėjo, kad vietos žurnalistams žmonės linkę savo mintis dėstyti atviriau.

– Jūsų laikraštis – labai geras informacijos šaltinis. Skaitydami „Tauragės kurjerį“ gauname iš dalies surinktą ir apibendrintą informaciją. Mums belieka patikrinti faktus, – linkėdami ir toliau išlikti tokiems informatyviems, sakė A.Juršėnas bei L.Barišauskas.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras