Kurs filmą apie Tauragę(7)

Simona URBONAVIČIŪTĖ | simona@kurjeris.lt

2014-05-23 06:07
Simonos Urbonavičiūtės nuotrauka

Filmo temas pristatė vienas „Wide wings“ įkūrėjų kraštietis Gediminas Tamulynas. Autorės nuotrauka

Praėjusį antradienį Tauragės rajono savivaldybės atstovai ir „Wide wings“ kūrybinė grupė kvietė miestelėnus atvykti į Savivaldybės mažąją salę, kur vyko būsimo filmo apie Tauragę koncepcijos ir pagrindinių gairių pristatymas. Tačiau, matyt, dėl nepalankaus susirinkimo laiko – 9 val. – tauragiškių pasirodė vos vienas kitas.

Susirinkimui prasidėjus, filmo idėją iš pradžių pristatė Tauragės rajono meras Pranas Petrošius. Anot mero, ilgą laiką vyko diskusijos, kaip reiktų pristatyti savo kraštą.

– Turime ką parodyti apie savo kraštą, bet iki šiol neturėjome galimybės tai padaryti. Sukurti filmą apie Tauragę jau pavėluota idėja, bet geriau vėliau nei niekada, – sakė P.Petrošius.

Svarbiausia, anot mero, kad filmas būtų originalus, šiltas ir kad jį pažiūrėję žmonės nustebtų ir sakytų: „Oho, kokia Tauragė“.

Pristatydamas filmo kūrėjus, „Wind wings“ kūrybinę grupę bei susirinkime dalyvavusį ir filmo idėjas pristačiusį Gediminą Tamulyną, P.Petrošius pabrėžė, jog labai svarbu, kad filmo kūrėjai užaugę Tauragėje ir gerai pažįsta miestą, žmonių gyvenimus.

– Sukurti filmą apie Tauragę šiai komandai yra garbės reikalas, – teigė rajono meras.

Anot P.Petrošiaus, numatytas 4 dalių filmas, o jo sąmatinė vertė – 28 tūkst. litų.

Įmonės „Wide wings“ vienas įkūrėjų Gediminas sakė, jog kuriant filmą jam suteikta visiška laisvė. Jis sakė, jog atliko analizę ir filmą siūlo kurti pagal tris pagrindines temas.

Pirmoji pristatyta tema – istorija. Anot menininko, Tauragės miesto istoriją reiktų pateikti trumpai ir glaustai. Nepasiklysti istorijos labirintuose kuriant filmą padės Edmundas Mažrimas ir Eugenijus Jovaiša.

Antroji tema – miškai. Pasak Gedimino, filme reiktų akcentuoti, jog Tauragės miestas integruotas į gamtą. Kuriami parkai, vėjo, saulės jėgainės.

– Dar svarbu filme būtų pažymėti tai, kad Tauragėje daug kur galima maudytis, jog vandenį galima gerti tiesiai iš čiaupo, artimas žmogaus ryšys su gamta, pavyzdžiui, Tauragėje vykdomi įvairūs žygiai ir panašiai, – vardijo G.Tamulynas.

Ir paskutinioji tema – gyvenimas Tauragėje. Šiame etape, anot „Wide wings“ įkūrėjo, reiktų akcentuoti, jog mieste puikiai išvystyta mokymosi infrastruktūra. Pradedant nuo darželių, mokyklų, popamokinių veiklų ir baigiant kolegija.

Kaip svarbų dalyką kūrėjas paminėjo ir verslą, o idėjų šiuo klausimu bus prašoma iš Antano Stankaus, Sigito Mičiulio bei kitų sėkmingų verslininkų.

Tauragės miesto vaizdai bus fiksuojami ne tik 4K vaizdo kamera, bet ir robotu iš oro, ir po vandeniu. Bus stengiamasi užfiksuoti unikalius vaizdus, kurie nustebintų net ir pačius tauragiškius.

Į filmą bus įtraukta ir keletas įdomių pašnekovų interviu. Ką kalbinti, pasirinks patys filmo kūrėjai.

Filmą sudarys kelios dalys. Ilgiausia ir pagrindinė dalis truks apie 10 min. Dar nenuspręsta, anot filmo kūrėjo, ar jis bus įgarsintas, ar su subtitrais.

Filmas bus kuriamas jau nuo šiandien iki liepos 21 dienos. Miestelėnai dvi savaites galės prisidėti prie filmo apie savo miestą kūrimo – išsakyti nuomonę, pastebėjimus ir pateikti pasiūlymus, ką galėtų ar norėtų parodyti pasauliui apie Tauragę ir jos žmones. Su filmo kūrėjais galima susisiekti ir savo pasiūlymus teikti el.paštu info@widewings.eu

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras