Į Tauragės vandens telkinius paleistas žuvų mailius(5) 

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-05-15 06:40
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Jūroje surinkti ikrai grįžta „namo“ tūkstančiais šlakių. Autorės nuotrauka

Praėjusią savaitę po mūsų rajoną zujo specialusis transportas, gabenantis įveisti skirtas žuvis. Žuvininkystės tarnybos specialistai, lydimi vietos gamtosaugininkų, į plačiuosius vandenis žada paleisti per 60 tūkstančių žuvų. Draudeniuose jau plaukioja unguriai, o Jūroje – šlakiai.

Penktadienį į Jūrą paleista 2500 šlakių jauniklių. Juos į Tauragę atgabeno Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus vyriausieji specialistai Eugenijus Stachovas ir Gintaras Marcinkevičius. Svečiams talkino tos pačios tarnybos specialistas Tauragėje Jonas Krakys bei valstybinis aplinkos apsaugos inspektorius Vytautas Mockus. Pasak vandens telkinius įžuvinančiųjų, penktadienio darbas – tik maža dalis to, ką dar teks šiemet atlikti.

– Jau įžuvinome Draudenių tvenkinį – į laisvę paleidome 2 tūkstančius ungurio jauniklių. Jūros upėje – tik darbų pradžia. Atvežėme tik 2500 (180 kilogramų) šlakio metinių jauniklių, pusę numatytos normos. Šiemet Jūroje bus įveista ir 5000 šlakio rituolių, tiek pat margojo upėtakio jauniklių bei 15000 lašišos jauniklių ir 4000 šios žuvies rituolių, – vardijo E.Stachovas.

Draudenių tvenkinyje unguriai įveisiami vadovaujantis projekto „Europinių ungurių išteklių valdymo plano įgyvendinimas Lietuvoje“ reikalavimais. Šiemet planuojama įveisti 300 tūkstančių paaugintų unguriukų 45 vandens telkiniuose visoje Lietuvoje.

Tauragės rajone ir visame Jūros upės baseine šiais metais daugiausia bus įveista šlakių – iš viso 32 tūkstančiai metinių jauniklių. Du tūkstančiai šios žuvies apsigyvens Šunijoje, tiek pat Šaltuonoje ir Bebirvoje, po tris tūkstančius – Agluonoje ir Ančioje, po penkis tūkstančius šlakių bus paleista Jūroje ir Akmenoje ir dešimt tūkstančių šlakių apsigyvens Šešuvyje. Be išvardintų vandens telkinių bus įžuvinami ir Skaudvilės bei Tauragės (Pagramančio regioniniame parke) tvenkiniai. Skaudvilėje ketinama apgyvendinti karpių, o Balskuose – lydekų.

– Tai yra tęstinis darbas to, ką tauragiškiai matė praėjusių metų rudenį. Tąkart buvo atgarsių, kad gamtosaugininkai patys prie Jūros užtvankos žuvį gaudo elektros prietaisais. Pasigirdo replikų, jog mes niekuo nesiskiriame nuo brakonierių. Norime atsakyti į priekaištus: pagautas neršti plaukiančias žuvis mes paleidžiame atgal. Žinoma, prieš tai „išimame“ jų ikrus. Rudenį gaudėme žuvį reprodukcijai, t.y. dauginimui. Rituoliai, kuriuos šiemet paleidžiame, išauginti iš tų pačių ikrų. Iš viso praėjusį rudenį Jūros upėje pagavome 40 reprodukcinių šlakių. Žuvį gaudome iš anksto žinodami, kiek ir kokios žuvies, kurioje upėje ar tvenkinyje reikės įveisti. Ir įveisiame žuvį ten, kur buvo sugauta žuvis reprodukcijai. Manoma, kad vėliau šios žuvytės, kurias šiandien paleidome, neršti sugrįš į tą pačią vietą, t.y. į Tauragę, – rodydamas į virš vandens linksmai šokinėjančius šlakius pasakojo G.Marcinkevičius.

Aplinkosaugininkas V.Mockus iškart įspėja – žvejoti šių žuvų kol kas negalima. Žvejų mėgėjų inspektorius prašo jauniklius paleisti net jeigu jie užkibs ant kabliuko. Plėšrių žuvų jaunikliai, ištrūkę iš inkubatoriaus, stveria bet kokį jauką.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras