Pažeidimų daug, o bausmė – švelni(10)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2014-06-17 07:02
Birutės Slavinskienės nuotrauka

Tarybos nariai „Ąžuoliuko“ direktorę tik švelniai pabarė. Birutės Slavinskienės nuotrauka

Vakarykščiame savivaldybės tarybos posėdyje teko teisintis socialdemokratei, Tauragės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorei Laimutei Gudavičienei. Nors jos vadovaujamos įstaigos buhalterijoje rasta daug pažeidimų, tarybos nariai nutarė tik „pagrūmoti“ – pareikšti pastabą.

Tauragės rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba, atlikusi planinį šios ugdymo įstaigos finansinį ir teisėtumo auditą, nustatė daug teisės aktų pažeidimų, buhalterinės apskaitos trūkumų ir klaidų, finansinės atskaitomybės duomenų iškraipymų. Įstaigos vadovė, paprašyta pasiaiškinti, teigė nežinojusi, kad buhalterinė apskaita tvarkoma nežeidžiant įstatymus, ir kaltino įstaigos vyr. buhalterę Birutę Švalkūnienę, kuri šiuo metu serga.

Rajono savivaldybės taryba praėjusį posėdį nusprendė reikalauti oficialaus direktorės pasiaiškinimo.

Jį gavusi, šį posėdį sprendė, kaip direktorę bausti. Tarybos narė Iveta Skurvydienė klausė, gal nuo tokių klaidų gelbėtų centralizuota ugdymo įstaigų buhalterija. Kontrolės ir audito tarnybos kontrolierė Kostė Čiapienė teigė, kad galbūt tai padėtų, bet tik iš dalies. Pasak jos, pastaruoju metu ugdymo įstaigų buhalterinėje apskaitoje būta labai daug naujovių, imta taikyti naujus apskaitos metodus. Pasak jos, mažoms įstaigoms centralizuota buhalterija galbūt būtų naudinga, tačiau didelėms – kažin.

– Manau, pirmiausia trūksta įstaigų vadovų ir buhalterių bendravimo, dažnesnės ir detalesnės informacijos apie įstaigos valdymą, – sakė ji.

Tarybos nario Antano Stankaus pastabos būta kur kas griežtesnės. Jis pareiškė turįs informacijos, kad darželio darbuotojai buvo verčiami pasirašyti direktorę ginantį laišką rajono tarybai, esą jie patyrė spaudimą. A.Stankus kaltino dėl to valdančiąją daugumą, mat L.Gudavičienė – socialdemokratė.

Pakviesta pasiaiškinti pastaroji teigė žinojusi, kad renkami kažkokie parašai, tačiau ji teigė neturinti su tuo raštu nieko bendro.

– Natūralu, kad žmonės apie tai diskutavo, reiškė savo nuomones. Tai ir yra demokratija. O tai, kad kažkas buvo spaudžiamas pasirašyti – netiesa, nes pasirašė ne visi: darbuotojų 52, o parašų – 36, – sakė direktorė.

Pasak jos, buhalterei grįžus į darbą bus sprendžiamas klausimas, ar ji gali toliau eiti šias pareigas.

Tarybos nariai, tik vienam iš jų balsavus prieš, nutarė, kad L.Gudavičienei turi būti pareikšta drausminė nuobauda – pastaba.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras