,,Maistas ant ratų“ – jau Tauragėje(0)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2014-06-09 15:17
MOPT archyvo nuotrauka

Projektą „Maistas ant ratų“ globojantis rajono meras Pranas Petrošius ir maistą ruošianti Gražina Stulgienė. MOPT archyvo nuotrauka

Nuo gegužės vidurio Maltos ordino pagalbos tarnybos (MOPT) projektas „Maistas ant ratų“ startavo ir Tauragėje. Šiltu maistu mėgautis ir džiaugtis savanorių dėmesiu gali 20 tauragiškių.

,,Maistas ant ratų“ – tai vienas seniausių Maltos ordino pagalbos tarnybos projektų, pradėtas 1993 m., Tauragėje startavo gegužės 14 d. Sergantiems, vienišiems seneliams į namus maltiečiai atveža karšto maisto, simboliškai vadinamo sriuba. Lankomi seneliai nėra kokie nors asocialūs asmenys. Tai buvę mokytojai, inžinieriai ir kitų specialybių darbuotojai, kurių gyvenimą sugriovė sunki liga ar nelaimė. Žmonės, kurie lanko senukus, dažnai jiems yra vienintelis žmogiškas ryšys su aplinka. Maltiečiai ne tik atveža maisto, bet ir kartu švenčia, bendrauja, padeda buityje.

Maltos ordino narė tauragiškė Lina Oželytė paminėjo, kad prie projekto vykdymui Tauragėje MOPT skirtos 20 tūkst. litų sumos prisidėjo ir Tauragės savivaldybė.

– Džiaugiamės, kad Tauragės rajono savivaldybė palaiko maltiečių iniciatyvą ir remia ją finansiškai. MOPT lėšos ir rajono savivaldybės indėlis iki 2014 m. pabaigos garantuos paramą ir šiltą maistą 20 žmonių, – optimizmo nestokojo L.Oželytė.

Projektą ,,Maistas ant ratų“ Tauragėje globoja Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius. Gegužės 29 d. meras lankėsi viešojo maitinimo įstaigoje Vasario 16-osios gatvėje, kurioje ruošiamas maistas paramą gaunantiems žmonėms, bendravo su ten dirbančia Gražina Stulgiene, su MOPT savanoriais aptarė tolimesnę veiklą bei perspektyvas.

Per savaitę skiriamos 6 karšto maisto porcijos kiekvienam globojamam seneliui. Maistas atvežamas į namus tris kartus per savaitę: pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais.

Pasak L.Oželytės, paramą gaunantys žmonės visada laukia savanorio ir jo atvežamo maisto, dėkoja už pagalbą, teiraujasi, ar tai ilgai truks.

Sąrašus žmonių, kuriems reikalinga pagalba, Maltos ordinas gavo iš Socialinės paramos skyriaus, Tauragės kaimiškosios seniūnijos, Socialinių paslaugų centro. Informaciją teikė ir pavieniai tauragiškiai. Gautą informaciją savanoriai patikrina ir atrenka žmones, kuriems pagalba iš tiesų reikalinga.

– Aišku, mes padedame labai nedidelei daliai žmonių, bet tai pradžia. Tikiuosi, kad visų tauragiškių pastangomis palaipsniui galėsime plėsti veiklą – paramą teikti ir toliau nuo miesto gyvenantiems seneliams, – ateities planais pasidalino L.Oželytė.

Apie žmones, kuriems reikalinga vienokia ar kitokia pagalba, tauragiškiai Maltos ordino Tauragės savanorius gali informuoti tel. 8 608 02 706.

Pernai gruodžio mėnesį surengtos pirmosios „Maltiečių sriubos“ akcijos metu tauragiškiai seneliams paaukojo 1274 litus.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras