Kur užkasti masiškai kritusius gyvūnus?(0)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-06-20 09:19
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Ekstremalių situacijų komisijos rūpestis – kritę gyvuliai. Autorės nuotrauka

 

Trečiadienį į Tauragės savivaldybės administraciją suvažiavo beveik visų seniūnijų vadovai. Juos pasitiko aplinkosaugos, policijos ir ugniagesių vadai bei Žemės tarnybos specialistė. Sujudimo iniciatoriai – veterinarijos gydytojai. Jie seniūnus ragina susizgribti, kur laidoti masiškai kritusius gyvūnus.

Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje dalyvavęs Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Mindaugas Mikutavičius teiravosi, ar rajone yra kada nors masiškai kritę gyvuliai.

Administracijos direktorius Algirdas Mosėjus paaiškino, kad yra gautas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nurodymas – nustatyti vietas, kuriose galėtų būti užkasti masiškai kritę gyvūnai. Detaliau apie susirinkimo esmę paprašyta papasakoti Tauragės VMVT viršininko pavaduotojo Vaidoto Gudžiūno.

– Specialių reikalavimų kritusių gyvulių laidojimo vietai nėra. Svarbu, kad duobė būtų 2-3 metrų gylio, o virš gaišenų būtų supiltas bent 1 metro žemės sluoksnis. Šiuo metu aktualu – kiaulės, bet noriu priminti, kad kalbame apie ilgalaikius planus ir kritę gyvuliai gali būti tiek galvijai, tiek paukščiai. Anksčiau buvo tartasi su aplinkosaugininkais, buvo numatytos tam skirtos vietos, bet šiuo metu tie planai yra jau netekę galios. O vietų gaišenoms laidoti reikia turėti kiekvienoje seniūnijoje bent po vieną. Stambesnieji ūkininkai šiam tikslui galėtų turėti atskirą plotą. Tokių priemonių galėtų prireikti, jeigu būtų užfiksuotas kokios nors pavojingos gyvulių ligos (snukio ir nagų, paukščių gripo) protrūkis. Ligos atveju gaišenų utilizuoti į Rietavą nepajėgtume išvežti, tektų jas laidoti patiems, – susirinkusiems aiškino veterinarijos gydytojas V.Gudžiūnas.

Susirinkime dalyvavęs ilgametis aplinkosaugininkų vadovas Tauragės rajone Romas Jurgelionis tik išvardijo vietas, kuriose kritę gyvuliai negalėtų būti laidojami, o kur tai galima daryti, jis ragino žiūrėti susiradus 2006 metais sudarytą planą.

– Toks planas jau buvo sudarytas, juo galima bent iš dalies vadovautis. Per tiek laiko daug kas galėjo pasikeisti: kažkas žemę pirko, kažkas pardavė. Jeigu anksčiau numatyti žemės sklypai tebėra valstybės žinioje, juos galima palikti kaip tinkamus, jeigu ne – ieškokime kitos vietos, – išsakė savo nuomonę aplinkosaugininkas.

Tokiai nuomonei posėdžio pabaigoje ir buvo pritarta. Konkrečios masiškai kritusių gyvulių laidojimo vietos turi paaiškėti iki mėnesio pabaigos.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras