Rajono tarybos posėdyje pagyrų sulaukė ne visi(5)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2014-04-24 06:44
Simonos Urbonavičiūtės nuotrauka

Simonos Urbonavičiūtės nuotrauka

Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino savivaldybės įmonių 2013 metų veiklos ataskaitas. Vieni vadovai sulaukė pagyrų, kiti buvo pabarti.

UAB Tauragės butų ūkio direktorė Edita Vaitkutė-Zinkė, per tarybos komitetų posėdį pristatydama įmonės veiklos ataskaitą, pasidžiaugė padidėjusia apyvarta, svarčiai vykstančia daugiabučių namų renovacija, o kaip pagrindinę problemą minėjo skolininkus, nemokančius už įmonės paslaugas. Didžiausi skolininkai – socialinių būstų nuomininkai. Rajono meras Pranas Petrošius per tarybos posėdį informavo, kad bus sudaryta komisija, kuri analizuos savivaldybės įmonių skolininkų problemas bendrai.

Nemažai priekaištų sulaukė jau 5,5 metų laikinai (nors įstatymas leidžia tik 5-erius) UAB „Dunokai“ vadovaujantis Alvydas Lapinis. Į tarybos nario Dariaus Stankaus klausimą, kam saugoma jo vieta, direktorius atsakė trumpai:

– Vieta niekam nesaugoma.

Pasak A.Lapinio, jis eina dvejas pareigas – direktoriaus ir darbų saugos inžinieriaus, o atlyginimą gauna tik vieną ir per metus sutaupo nemažai pinigų.

Tarybos nariai akcentavo, kad Tauragėje menkai rūšiuojamos atliekos, trūksta konteinerių, labai netvarkingos konteinerių aikštelės gadina miesto centro vaizdą. Tarybos narė Iveta Skurvydienė pabrėžė, kad mūsų mieste nėra tinkamai įrengtų šiukšlių konteinerių aikštelių, o Savivaldybė turi imtis iniciatyvos spręsti problemą iš esmės. P.Petrošius diskusijas nutraukė informuodamas, kad pasitarimas šiuo klausimu prieš tarybos posėdį jau įvyko.

Gerų žodžių tarybos nariai negailėjo UAB „Tauragės vandenys“ tiekiamam vandeniui, kuris savo kokybe, pasirodo, lenkia parduotuvėse parduodamą kai kurių tiekėjų vandenį. Tuo įsitikino tarybos narys Gediminas Maškauskas, ištyręs miesto vandentiekio, savo šulinio ir parduotuvėje pirktą vandenį. Bendrovės direktorius Eduardas Anulis paminėjo bendrovės įgyvendinamus Europos Sąjungos remiamus projektus, kurių už Savivaldybės lėšas nebūtų įmanoma įgyvendinti. Vicemeras Silverijus Statkus pasidomėjo, ar įmonėje rengiamasi vandens nugeležinimo įrenginių atnaujinimo darbams. Atsakydamas teigiamai, E.Anulis padėkojo rajono merui ir vicemerui už pagalbą rengiant projektą, kurio sutartis jau pasirašyta.

UAB Tauragės autobusų parko vadovas Rimantas Martinavičius sulaukė tarybos nario Vaidoto Globio priekaištų, kodėl jau porą metų įmonė į biudžetą gauna po 300 tūkst. litų daugiau ir dirba nuostolingai. Įmonės direktorius teigė ieškantis taupymo galimybių, kaip vieną pateikė autobusų pirkimą iš Europos Sąjungos lėšų. Jau šį ar kitą mėnesį tauragiškiai galės naudotis 5 mažesniais ir ekonomiškesniais autobusais.

Tauragės šilumos tinklų direktorius Vaclovas Karbauskis atrėmė tarybos opozicijos priekaištus dėl biokuro nepirkimo iš biokuro biržos, Eičių katilinės kasmetinių 100 tūkst. litų nuostolių, didelio vadinamojo gyvatuko mokesčio.

Po diskusijų visoms įmonių praėjusių metų veiklos ataskaitoms pritarta.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras