Ligoninė toliau žengia pertvarkos keliu(2)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2012-03-07 07:59
Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Ligoninės kieme vėl įsikūrė statybininkai – cokoliniame aukšte jie įrenginėja Ambulatorinės reabilitacijos skyrių. Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Vasarį Tauragės ligoninės kieme vėl įsikūrė statybininkai. Šį kartą trumpam – tik pusmečiui, nes per tiek laiko turi įgyvendinti Europos Sąjungos (ES) fondų finansuojamo projekto trečiąją dalį. Įgyvendinant apie pusę milijono kainuojančią projekto dalį po ligoninės korpusu, kuris statytas beveik prieš keturiasdešimt metų, bus įrengtas Ambulatorinės reabilitacijos skyrius.

Ligoninės direktoriaus pavaduotojas Danas Masiulionis „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad dalyje pusrūsio patalpų, maždaug 525 kv.m plote, bus įrengtas Ambulatorinės reabilitacijos skyrius. Projektą įgyvendina ligoninės renovacijos konkursą laimėjusi UAB „Žilinskis ir KO“, pasitelkusi subrangovus įvairiems darbams atlikti.

– Naujas skyrius bus tartum dieninė sanatorija, savo galimybėmis netgi pralenkianti kai kurias tokio profilio įstaigas, nes bus aprūpinta naujausia reabilitacine medicinos technika – lazerio aparatu, magnetais bei kitais aparatais, bus atliekamos įvairios sudėtingos procedūros. Skyriaus paslaugomis galės naudotis ligoninėje besigydantys pacientai ir ambulatoriniai ligoniai, pastariesiems dėl reabilitacijos paslaugų nebereikės važinėti į kitus miestus, ligoninė galės užsidirbti daugiau lėšų, – sakė D.Masiulionis.

– Ambulatorinės reabilitacijos skyriaus įkūrimas – tik nedidelė ligoninės pertvarkos dalis, projektas pradėtas įgyvendinti tik šiemet. Per praėjusius ir šiuos metus su ES pagalba bus baigtas renovuoti pastatas Prezidento gatvėje, pastate V.Kudirkos gatvėje bus įrengtas Ginekologijos dienos chirurgijos skyrius. Didžiulis trijų dalių projektas atsieis 3,8 milijono litų, – pasakojo ligoninės ekonomistė Regina Gudjonienė.

Norint renovuoti ir pertvarkyti (kai kuriuos skyrius sukeisti vietomis) veikiančią ligoninę kolektyvui tenka nelengva dalia, todėl darbai atliekiami taip, kad nebūtų trukdoma gydymo procesui.

Iki šių metų pabaigos turi būti įgyvendinti visi pertvarkos planai. Atlaisvinus, suremontavus ir pertvarkius – įrengus dvi gimdyklas ir dvi operacines – dabar Nervų ligų ir Slaugos skyrių užimamas patalpas pastate Kudirkos g. 2, į jas iš Prezidento g. 7 bus perkeltas Akušerijos ir ginekologijos skyrius. Slaugos skyrius „iškeliaus“ į Prezidento gatvę, jis bus praplėstas – bus Palaikomojo gydymo, slaugos  ir paliatyviosios slaugos skyrius. Į šį pastatą iš Kudirkos g. 2 bus perkeltas ir Psichiatrijos skyrius, o į jo vietą iš trečiojo aukšto „nusileis“ Nervų ligų skyrius.

Visa tai įvyks dar šiemet. Ar tai jau ligoninės pertvarkos pabaiga?

– Dar ne, baigus šiuos darbus reikės remontuoti Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių, kuris remontuotas prieš dešimt metų, – atsakė R.Gudjonienė, ligoninėje einanti ne tik ekonomistės pareigas, bet ir rengianti projektus.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras