„Gal aš kaltas, kad padangas iš žemės iškrapščiau?!“(0)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2012-03-26 09:16
Renaldo Malycho nuotrauka

Bankrutavusi UAB „Namedis“ Juodpetriuose, buvusioje lapių fermoje, kitiems paliko vargti su savo „turtu“ – dideliu kiekiu automobilių padangų ir kitų atliekų. Renaldo Malycho nuotrauka

Dalis buvusios Juodpetrių lapių fermos teritorijos ir pastatų eina iš rankų į rankas. Ten yra buvę visokių kuriozų su atliekomis – gyvulių kaulai laidoti po žeme, riebalai pilti į teritoriją, o dabar ten žmonės mato sukrautus šimtus automobilių padangų.

Sandėliuoti galima ne ilgiau kaip metus

 

Klaipėdos regiono aplinkos departamento Tauragės agentūros vedėjas Romualdas Jurgelionis, paklaustas, ar leidžiama bet kur ilgai sandėliuoti padangas, atsakė neigiamai.

– Gyventojai keturias naudotas automobilio padangas nemokamai gali atvežti į Tauragės atliekų tvarkymo centro stambiųjų atliekų aikštelę, todėl jiems nėra jokio reikalo kaupti padangas. O įmonės padangas gali sandėliuoti ne ilgiau kaip metus, po to privalo jas atiduoti perdirbti. Padangas perdirbti priima Akmenės cemento įmonė. Jei įmonė padangas sandėliuoja ilgiau nei metus, gali būti skirta bauda už netinkamai tvarkomas atliekas. Deja, netrūksta ir žmonių, ir bendrovių, nederamais būdais atsikratančių nebereikalingomis padangomis – jomis užgriozdinamos teritorijos, jos išmetamos pamiškėse, skandinamos vandens telkiniuose. Per švarinimosi talkas ir kitu laiku padangos renkamos ir vežamos perdirbti. Pernai rajono savivaldybės administracija perdirbti išvežė apie 100 tonų padangų. Nuvažiuosime į Juodpetrius pasižiūrėti, susirasime naująjį pastatų ir teritorijos savininką  ir su juo pasikalbėsime, kad padangas kuo greičiau išvežtų, – teigė R.Jurgelionis.

Pasak jo, susmulkinus padangas vėl galima naudoti tiems patiems gaminiams gaminti arba takams, grindims fermose įrengti.

 

Padarė gerą darbą

 

Dalį buvusios Juodpetrių lapių fermos buvo įsigijusi UAB „Juorepė“. Bendrovėje buvo lydomi techniniai riebalai. Gyventojai piktinosi dėl iš jos sklindančios smarvės ir aplinkos teršimo gyvulinėmis atliekomis. Kaulai ir kitos atliekos buvo užkasamos ne tik teritorijoje, bet ir už keleto kilometrų  kitame kaimo gale. „Tauragės kurjerio“ korespondentams yra tekę dalyvauti ūkininko žemėje užkastų kaulų paieškoje.

„Juorepė“ bankrutavo, turtas buvo parduotas, buvusioje lapių fermoje įsikūrė UAB „Namedis“. Bet aplinkiniai pastebėjo, kad ten mažai kas pasikeitė, nors bendrovė ryžosi išplėsti savo veiklą – ėmėsi ne tik techninių riebalų lydimo, bet ir medienos apdirbimo. Tačiau netrukus bankrutavo ir „Namedis“.

Aplinkiniai pasakojo, kad bankrutavusios bendrovės turtą įsigijo buvęs tauragiškis Arūnas Pukelis, kad jis remontavo patalpas, jose įkūrė medžiotojų klubo „Kurtinys“ bazę. A.Pukelis telefonu patvirtino, kad Juodpetriuose pirko bankrutavusios bendrovės „Namedis“ turtą.

– Aš padariau gerą darbą, pasirūpinau, kad iš žemės būtų iškastos, iš silosinės ištrauktos kartu su kaulais ir kitomis atliekomis sumestos ir užbetonuotos padangos, o dabar dar galiu likti kaltas dėl aplinkos taršos?! – retoriškai klausė A.Pukelis.

Jis teigė nebenorintis kalbėti apie buvusį to objekto savininką ir jo nešvarius darbelius tiesiogine prasme. Pasakojo, kad po įsigijimo jis pasirūpino, kad teritorija ir patalpos būtų išvalytos. Šį darbą dirbo dvylika žmonių, pasitelkę techniką. Visko čia buvo – padangų, kaulų ir kitokių atliekų. Pasak A.Pukelio, pastatus jis pirko tam, kad jose būtų galima sandėliuoti žvėreliams skirtus pašarus. Jose yra ir medžiotojų klubo „Kurtinys“ bazė, nes vieta tam patogi: aplinkui – klubo nuomojami miškai.

– Mes ne tik neteršiame aplinkos, priešingai – „Kurtinio“ medžiotojai ją valo, savo miškuose kasmet keletą sunkvežimių įvairių buitinių atliekų, taip pat ir padangų, prirenkame. Pasirūpinau, kad ankstesnio savininko paliktos padangos būtų surinktos, paruoštos išvežti į Akmenę. Su įmonės vadovu esu sutaręs, kad pro šalį važiuodami užsuks paimti krovinio, tačiau reikia šiek tiek luktelėti, kol žemės pradžius, nes sunkus transportas neasfaltuotoje teritorijoje užklimptų, – samprotavo A.Pukelis.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras