Buvęs meras lyg spyna: nei pats tvarkosi, nei kitiems leidžia(2)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-03-23 11:58
Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Griūvantys pastatai nedaro garbės nei miestui, nei buvusiam miesto merui Jonui Šepučiui. Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Tauragės rajono apylinkės teismas nagrinėja Tauragės rajono savivaldybės tarybos prašymą pripažinti statinius Vytauto gatvėje bešeimininkiais. Dabar jau gerokai apgriuvusius, anksčiau tarybinės armijos kariniam daliniui priklausiusius statinius įsigijo tuometinis Tauragės miesto meras Jonas Šeputis. Jis ir šiandien nenori atsisakyti nuosavybės teisių, tačiau sutvarkyti teritorijos nė neketina. O žemės sklypas, kuriame stovi griuvėsiai, yra išnuomoti Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI).

Tauragės rajono savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo skyriaus vyriausioji specialistė Lilija Mockienė šioje civilinėje byloje atstovauja pareiškėjui.

– Mūsų tikslas – perduoti griūvančius pastatus Savivaldybės žinion, kad ši teritorija pagaliau būtų sutvarkyta. Mat kiek nuo 2005 metų bandėme susisiekti su pastatų šeimininku, jis nesitvarkė. Anksčiau Architektūros ir urbanistikos skyriaus specialistai ne kartą kreipėsi į J.Šeputį raštu – informavo, kad jam priklausantys statiniai yra avarinės būklės, kad juos būtina sutvarkyti. Juk tokie griuvėsiai ne tik vizualiai atrodo prastai, bet ir kelia realų pavojų žmonių sveikatai ar net gyvybei. Tačiau iš pastatų šeimininko nesulaukta jokio atgarsio. Todėl maždaug metus šie statiniai yra apskaitomi kaip bešeimininkiai. Savivaldybė buvusioje kareivinių teritorijoje įgyvendina projektą. Be to, VMI skirtas 50 arų sklypas, kuriame įstaiga ketina statytis administracinį pastatą. Inspekcija palaiko Savivaldybės poziciją teisme, o J.Šeputis prieštarauja. Tačiau jo teises įrodančių dokumentų iki šiol interesantas nepateikė. Todėl teismas padarė pertrauką – J.Šepučiui duotas maždaug mėnuo, kad teismui jis pateiktų visus reikiamus dokumentus, – pasakoja L.Mockienė.

Antradienį vykusiam teismo posėdžiui griuvėsių savininkas pristatė tik vieną įrodymą – kvitą, kad yra sumokėjęs 2500 litų. Tačiau, pasak juristės, jokio kito dokumento, įrodančio, kad jis įsigijo pastatus, J.Šeputis nepateikė.

Kalbama, kad tada, kai čia buvo įsikūrusi Lietuvos kariuomenė, pastatus iš jos pirko ne vienas tauragiškis. Tiesa, gudresni vėliau įsiteisino po pastatais esančius sklypus, susirentė naujus namus ir juose gyvena bei tvarkosi. Neslepiama, kad taip pasielgti galėjo ir J.Šeputis. Bet jo griuvėsiai, užimantys apie 100 kvadratinių metrų, iki šiol taip ir stovi neįteisinti. Kodėl tuometinis miesto vadovas taip pasielgė, neaišku.

– Nežinau, ką daryti. Reikėtų griauti, bet griovimui reikia leidimo. O norint gauti leidimą reikia, kad nuosavybė būtų įteisinta. Daug vargo, be to, aš gyvenu Alytaus rajone, Simne, Tauragėje būnu retai, – dar 2008-aisiais „Tauragės kurjeriui“ sakė J.Šeputis.

Tąsyk jis pasakojo tame pastate ketinęs įkurdinti ne vieną parduotuvę, rašęs raštą Savivaldybei, bet atsakymo negavęs, daugiau nieko nedaręs. Jei turėtų teisę naudotis žemės sklypu, tada sugalvotų, ką daryti, bet tokios teisės neturi.

VMI 99-iems metams žemės sklypą administraciniam pastatui statyti išsinuomojo 2007 m. Dalis J.Šepučio kadaise įsigytų griūvančių buvusių kareivinių pastatų yra VMI išsinuomotame sklype. Savivaldybė kurį laiką prašė imtis priemonių ir VMI – sutvarkyti seną pastatą arba jį nugriauti. Tačiau prasidėjus ekonominiam sunkmečiui statybų planai nutolo, todėl ir griuvėsių šalinimo klausimas pasiliko neišspręstas.

Dabar bandoma rasti išeitį kitu keliu – siekiama pripažinti statinius bešeimininkiais, kad jais galėtų pasirūpinti pati Tauragės rajono savivaldybė.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras