„Tik ne baltais centais!“(14)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2012-04-13 10:23
Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Pinigų įstatyme nurodyta, kad litai mokėjimams ir atsiskaitymams privalo būti priimti be jokių apribojimų, o išimčių monetoms ar tam tikram jų kiekiui taip pat nenumatyta. Autorės nuotrauka

Ko gero, nesuklysčiau viena populiariausių Tauragės drabužių parduotuvių pavadindama Vytauto gatvėje įsikūrusią „Humaną“. Į šią parduotuvę galima eiti ir vos su keletu litų ant net centų kišenėje. Pasirodo, ne visada. Vieną dieną pardavėja gali pareikšti, kad jūsų balti centai, iškrapštyti iš atlyginimo laukiančios piniginės, nepageidaujami.

– „Nu čia dabar“ – pasakiau, tai išgirdusi, – apie incidentą „Humanoje“ pasakojo Jurgita L. – o pardavėja man atsakė tuo pačiu: „Nu čia dabar. O ar pati norėtum, kad aš tau baltais centais grąžą atiduočiau? Jei nepatinka, eik į brangių drabužių krautuvę“. Tada aš daviau 2, 1 litus ir 50 centų monetą.

Anot moters, ją tą dieną aptarnavo pardavėja Alvyra Jakučionė. Šeštadienį Jurgita L. šioje dėvėtų drabužių parduotuvėje pirko tris prekes po litą ir vieną už penkiasdešimt centų. Dalį penkiasdešimties centų sumos ji ketino atsiskaityti vadinamaisiais baltais centais. „Nejau 1, 2 ir 5 centų monetos – nebe pinigai?“ – retoriškai klausia pirkėja.

Tiesa, prieš penketą metų Lietuvos bankas buvo pateikęs siūlymą atsisakyti 1, 2, 5 nominalo monetų, tačiau prekybininkai tam prieštaravo. Suprantama, atsiskaitymas šiomis monetomis nepatogus, tačiau Pinigų įstatyme sakoma, jog litai mokėjimams ir atsiskaitymams privalo būti priimti be jokių apribojimų, išimčių monetoms ar tam tikram jų kiekiui nenumatyta.

Ar „Humanoje“ balti centai nepriimami, nutariau patikrinti pati, šioje parduotuvėje atsiskaitydama baltais centais. Pirkau kaklaraištį už litą. Mane aptarnavusi Jurgitos vardinę kortelę seginti pardavėja mano penkiasdešimties nominalo monetą ir grąžos lėkštutėje dėstomą penkiasdešimties centų sumą po 1, 2 ir 5 centus nesudvejojusi sužėrė į kasos aparato stalčiuką.

Apie tai, kodėl šioje dėvėtų drabužių parduotuvėje aną kartą centų nenorėta priimti, pasiteiravau Reginos Norgailienės, VšĮ HUMANA PEOPLE TO PEOPLE BALTIC Tauragės dėvėtų drabužių parduotuvės „Humana“ direktorės. Jai tarp Jurgitos L. ir pardavėjos A.Jakučionės įvykęs incidentas buvo žinomas.

– Centais čia atsiskaityti galima. Tiek pirkėjams, tiek pardavėjoms pasitaiko įvairių dienų. Gal Alvyra buvo prastos nuotaikos. Mes su ja apie tai jau šnekėjomės, – sakė Tauragės „Humanos“ direktorė.

Redakcijoje apsilankė ir pardavėja A.Jakučionė. Moteris pasakojo, jog tą šeštadienį Jurgita L. parduotuvėje norėjusi baltais centais atsiskaityti, anot jos, visą sumą.

– Ji tą krūvelę centų iš kišenės išsitraukė. Apie nutikimą su šia pirkėja aš tą pačią dieną papasakojau direktorei, – kalbėjo A.Jakučionė. – Kad jūs pamatytumėte centus mūsų kasos aparate – vien balti. Atrodo, kad dėvėtų drabužių parduotuvėje visi gali jais atsikratyti. Dauguma baltais centais atsiskaito pirkdami maišelius. Galėjau tada priimti tuos jos centus. Nežinau, kodėl ji taip sureagavo, gal prasta diena buvo, o gal jau tam nusiteikusi atėjo.

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras