Seniūnas ragina: per polaidį kelius reikia saugoti(0)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2012-04-04 08:41
Jovitos Strikaitienės nuotrauka

Seniūnas Virginijus Būdvytis teigia, kad miško kirtėjai dažnai sugadina žvyrkelius. Autorės nuotrauka

Kovo mėnesį kelias į Puželių kaimą (Skaudvilės seniūnija) tapo neišvažiuojamas, automobiliais tenka nardyti po duobes.

Apie tai pasakojo Puželių gyventoja Laima, paskambinusi telefonu į redakciją.

Moteris guodėsi, kad tokiomis blogomis sąlygomis tenka važinėti kasdien, nes reikia anūką į mokyklą nuvežti.

– Ypač šlapia ir duobėta važiuojant per mišką, ten ilgiau laikosi įšalas, lėčiau kelias džiūsta, be to, jį išgadino miško vežėjai sunkiomis mašinomis. Prašėme seniūnijos pagalbos, bet mums padėti neskubama, – kalbėjo Laima.

Kai išsirengiau apsilankyti Puželių kaime, kelias jau buvo lengviau įveikiamas – seniūnija jau buvo pasirūpinusi jį nugreideriuoti. Važiavome kartu su Skaudvilės seniūnu Virginijumi Būdvyčiu. Seniūnas sakė, kad šiems metams kelių priežiūrai skirtų lėšų seniūnija dar negavo, jų šiemet bus gerokai mažiau: pernai buvo skirta 154 tūkstančiai, šiemet – tik 132 tūkstančiai litų, nes šių metų rajono biudžetas irgi liesesnis.

– Kol negavo lėšų kelių priežiūrai, seniūnija savo jėgomis ir savo lėšomis greideriuoja kelius. Nors kol ne visur išėjęs pašalas, kol keliai nepradžiūvę, greideriavimas mažai padeda, ypač šlapesnėse vietose, kur mažai likę žvyro. Su mūsų lėšomis ir pajėgomis labai sunku tinkamai prižiūrėti seniūnijai priskirtus kelius, kurių turime net 130 kilometrų, kai juos dar niokoja miško kirtėjai. Kartais nesaugo ir patys gyventojai – pašalui neišėjus važiuoja sunkiu transportu. Naudodamasis proga, noriu visų paprašyti, kad iki balandžio vidurio sunkia technika nevažinėtų žvyrkeliais. Kas pavasarį maždaug mėnesį žvyrkelius reikia pasaugoti, tada gyventojai mažiau skųsis, seniūnija turės mažiau rūpesčių, – kalbėjo V.Būdvytis.

Prie Puželių kelio – medienos rietuvės, miško kirtėjams svarbu verslas, o ne kaimo keliai. Gal tiems, kurie polaidžio metu žvyrkeliais važinėja sunkia technika, reikia kokių nors sankcijų?

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras