Akcijai „Darom“ rengiamasi ir Tauragėje(4)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2012-04-05 13:26

Penktą kartą rengiamos akcijos „Darom“, kurią jau galima pavadinti tradicine, koordinatoriumi Tauragėje šiemet būti pasiryžo Algirdas Šaulys, kūno kultūros mokytojas iš Gaurės pagrindinės mokyklos.

Pasak akcijos koordinatoriaus, kol kas organizatoriai susiduria su daugybe nežinomųjų. Žinoma tik tiek, kad mokyklos akcijoje dalyvaus penktadienį, diena anksčiau nei visi kiti, o akcijos metu surinktas šiukšles surinks „Dunokai“.

A.Šaulys sakė, kad svarstoma apie galimybę akcijos metu surenkamas šiukšles iškart rūšiuoti, tačiau dar nežinia, kaip pavyks šį sumanymą realizuoti.

– Daug ką ketiname daryti kitaip, ne kaip Vilnius nurodo, o kaip patys norime, – pasakojo A.Šaulys.

Pasak jo, daugiau akcijos detalių – tvarkytinų vietų sąrašas ir kt. – bus žinoma po balandžio 7 dienos, informacija apie visas jas bus tinklalapyje www.mesdarom@.lt

Akcija yra tapusi savanoriškai populiari visoje Lietuvoje. Jos tikslas – ne vien tik tvarkyti ir švarinti aplinką, bet ir skatinti žmonių savimonę bei pilietiškumo jausmą, ugdyti meilę gamtai, kurioje gyvename. Aplinka – visų mūsų, tad ir ja rūpintis turime mes visi, ir nesvarbu, kokiai socialinei grupei priklausome, esame seni ar jauni, dideli ar maži.

Visi Lietuvos gyventojai ir svečiai kviečiami nelikti abejingi ir sudalyvauti jau 5-ojoje „Darom Global 2012“ akcijoje balandžio 21 d, 10 val., visoje Lietuvoje. Tą pačią dieną tvarkysis latviai, austrai, ispanai ir daugybė kitų šalių.

 „Darom“ akcijos pradžia – 2008-ieji, Estija ir Lietuva. Vieną gražią pavasario dieną keliasdešimt tūkstančių žmonių su entuziazmu ir pilietiniu patriotizmu džiugiai rinkosi kiemuose, parkuose ir miškuose, būrėsi į grupes ir švarino aplinką nuo šiukšlių. Šios idėjos iniciatyva tapo tokia stipri, kad šiemet, praėjus 5 metams nuo tos gražios pavasario dienos, „Darom“ akcija pripažinta Jungtinių Tautų, kaip „Let‘s Do it World“ projektas ir bus organizuojama daugiau nei šimte pasaulio šalių.

Prie akcijos įgyvendinimo Lietuvoje šiais metais ypač daug prisideda visos Lietuvos savivaldybės, Generalinė miškų urėdija, regioniniai atliekų tvarkymo centrai, Aplinkos ministerija ir daugelis kitų.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras