Ugniagesiai: metus pasitikome ramiai, gesintas vienas didelis gaisras(0)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2015-01-06 10:47
Arnoldo Vydmanto nuotrauka

Penktadienį liepsnojo medinis pastatas buvusios „Tauragės keramikos“ gamyklos teritorijoje. Arnoldo Vydmanto nuotrauka

Tauragės ugniagesiams-gelbėtojams Naujųjų metų sutiktuvės praėjo ramiai. Rūpesčių nesukėlė ir per visą šalį nusiritusi audra.

Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyresnysis inspektorius Žydrūnas Pūdžiuvis sako, kad per Lietuvą praūžusi vėtra Tauragės rajone jokios žalos greičiausiai nepadarė:

– Visame rajone nebuvo nė vieno iškvietimo, nė vieno skambučio, kad reikia pašalinti ant kelio nugriuvusį medį ar kitą kliūtį.

Pareigūnas, žvelgdamas į įvykių suvestinę, sakė, kad ir naktis į 2015-uosius praėjo ramiai.

– Gruodžio 31-ąją neturėjome jokių iškvietimų. Pirmąją metų dieną ugniagesiai iškviesti į Gedimino gatvę. Ten ties 25-uoju namu pramogavę žmonės uždegė šašlykinę. Dar iki atvykstant pagalbai gyventojai ugnį numalšino patys. Daugiausiai iškvietimų sulaukėme sausio 2-ąją, – vardijo pareigūnas.

Penktadienį ugniagesiams-gelbėtojams skambinta šešis kartus: teko padėti medikams, stebėti, kad degantys suodžiai nesukeltų gaisro, ir gesinti mažareikšmius gaisrus. Greitosios medicinos pagalbos personalas ugniagesių-gelbėtojų pagalbos paprašė sausio 2-osios naktį. Apie 1 valandą pranešta, kad iš daugiabučio Ateities take reikia išnešti sunkiasvorę ligonę.

Tris kartus sausio 2 d. Tauragės miesto individualių namų kaminuose degė suodžiai. Identiški pranešimai gauti iš Sodų, K.Donelaičio ir Oranžerijos gatvių gyventojų.

– Nuvykus paaiškėdavo, kad grėsmės gaisrui kilti nėra. Ugniagesiai-gelbėtojai tik stebėdavo, kad suodžiai kamine sudegtų saugiai, – sakė Ž.Pūdžiuvis.

Sausio 2-osios vakare, apie 20 val., ugniagesiams pranešta, kad gaisras kilo Keramikos gamyklos teritorijoje – degė pastatas Gaurės g. 27A. Į gaisravietę išsiųstos gausios ugniagesių-gelbėtojų pajėgos. Per šešias minutes į nurodytą vietą nuskubėję ugniagesiai konstatavo – dega nedidelis, apleistas namelis. Tad dvi ugniagesių komandų autocisternos (Taurų ir Sungailiškių) buvo atšauktos.

– Degė senas, apleistas statinys. Jis buvo medinis, dengtas šiferiu. Pastatas buvo tuščias, nenaudojamas. Manome, kad gaisrą galėjo sukelti jame lankęsi asocialūs asmenys. Pastatas sudegė visiškai, – sakė inspektorius.

Dar vieną kartą ugniagesių-gelbėtojų pagalbos tauragiškiams prireikė sausio 3-iosios vakare. Apie 20 val. telefonu pranešta, kad Vytauto gatvėje, ties 76A daugiabučiu, dega šiukšlių konteineris. Po dviejų minučių į nurodytą vietą atskubėję ugniagesiai plastmasinio konteinerio neišsaugojo, apdegė ir greta stovėjęs konteineris. Turtas priklauso UAB „Dunokai“.

Šiukšlių konteineriai Tauragėje liepsnoja dažnai. Gruodžio 18 d., prieš pat vidurnaktį, Vytauto g., ties 14-uoju namu, degė metalinis tai pačiai bendrovei priklausantis konteineris, gruodžio 28-osios naktį, apie 3 val., pastebėtas degantis metalinis konteineris Tauragės dvaro g. Kam priklauso šis konteineris, neaišku.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras