Pagramantyje išdegė apie 10 hektarų pievos(1)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2015-03-26 13:21

Pagramančio regioninio parko direkcijos vyr. ekologas Tomo Kalašinsko skaičiavimu, išdegė apie 3,5 ha regioninio parko teritorijai priklausančios pievos. Pasak jo, nedaug trūko, kad ugnis būtų pasiekusi ir Pagramančio atodangos medinius atitvarus. Tomo Kalašinsko nuotrauka

Ugniagesiams šiuo metu – pats darbų įkaršti: gyventojai lyg išprotėję degina laukus, pievas, net stadionų žolę. Trečiadienio vakarą Pagramančio miestelyje išdegė apie 10 hektarų plotas.

Pranešimas apie gaisrą Pagramantyje gautas apie 20 valandą. Ugnies malšinti išvyko dvi autocisternos. Nuvykus į nurodytą gaisravietės vietą pirmiesiems ugniagesiams paaiškėjo, kad degantis plotas – didelis, reikia papildomų ugniagesių pajėgų. Ugnis baigta malšinti apie 21 valandą. Išdegė, kaip praneša ugniagesiai, 1000 arų.

Tą pačią dieną Tauragės ugniagesiai gelbėtojai žolę gesino ir kituose rajono pakraščiuose. Apie 13.20 val. telefonu pranešta, kad žolė dega Šlaito g. gale, prie Jūros upės. Išdegė maždaug hektaras pievos. Apie 14.10 val. žolės gaisras išsiplėtė neapdairiai deginant žolę sodų bendrijoje „Atžalynas“, Sodininkų g. Apie gaisrą informavęs žmogus sakė, kad gaisrą sukėlė kaimynas. Išdegė 6 arų plotas. Apie 15.15 val. gautas pranešimas, kad žolė užsidegė Miško g. gale. Išdegė apie 50 arų. Tuo pačiu laiku telefonu skambinęs žmogus pranešė apie degančius krūmus Gryblaukio k. (Batakių sen.). Išdegė 50 arų pieva.

Antradienį gesinti degančios pernykštės žolės ugniagesiai gelbėtojai vyko šešis kartus (Degučių k. išdegė 300 a, Griežpelkių k. – 60 a, Moksleivių al. – 30 a, Norkaičių k. – 30 a, Čiuteikių k. – 1 ha, Tauragės dvaro g. – kvadratinis metras).

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras