Iš užsienio sugrįžtančiųjų laukė... degantys namai(0)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2015-04-10 12:15

Iš užsienio grįžtančius Dapkiškių gyventojus pasitiko degantys namai

Trečiadienio naktį Tauragės rajone kilo du gaisrai. Apie 0.30 val. bendruoju pagalbos telefono numeriu pranešta – dega namas Dapkiškiuose, Vingio gatvėje. Ugnis įsiplieskė ir Leoniškės kaimo sodyboje.

Į įvykio vietą Dapkiškiuose išsiųstos Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. Per aštuonias minutes pirmieji į nelaimės vietą atskubėję ugniagesiai informavo, kad ugnis jau įsišėlusi – liepsnos veržiasi pro langus pirmajame aukšte. Ugnį apmalšinti pavyko tik po valandos. Ugniagesiai gaisravietėje triūsė iki trečios valandos nakties.

Apdegusio gyvenamojo namo šeimininkai tą naktį grįžo į Lietuvą iš užsienio. Jie paprašė netoliese gyvenančio sūnaus, kad jis, iki sugrįžtant šeimininkams, užkurtų krosnį – pašildytų namą.

Įvykį tiriantis Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Vidas Krasauskas sako, kad nelaimę sukėlė dūmtraukis.

– Krosnis įrengta namo rūsyje, o gaisro židinys  – pirmas „alytnamio“ aukštas. Jis labiausiai ir nukentėjo: išdegė trys kambariai. Mansardoje įrengtos patalpos tik aprūko, buvo apardyta dalis stogo, o rūsys sulietas vandeniu, – gaisro sukeltus nuostolius vardijo pareigūnas. – Laimė, kad šeimininkai į namus grįžo ir gaisrą pastebėjo ugniai nepridarius dar daugiau nuostolių.

Dėl tos pačios priežasties tą pačią naktį gaisras kilo ir Leoniškės k. (Mažonų sen.). Apie 3.30 val. skambinęs žmogus informavo, kad reikalinga ugniagesių pagalba – Rūtenių gatvėje dega 20 metrų ilgio šiltnamis. Po 10 minučių atskubėjus ugniagesiams, plėvele dengtas medinis šiltnamis degė atvira liepsna. Šiltnamis stovėjo tarp gyvenamojo namo ir ūkinio pastato, o jo viduje ne tik buvo įrengtas šildymo katilas, bet ir prikrauta kuro: malkų, durpių. Šiltnamio ir jame buvusių daiktų ugniagesiams išgelbėti nepavyko, bet išsaugotas gyvenamasis namas. Nuo karščio išsilydė maždaug 4 kv. m namo sienos plastikinių lentelių, išdužo durų stiklas. Nors ugnį pavyko numalšinti per pusvalandį, ugniagesiai gaisravietėje dirbo iki 4.30 val.

Išaušus užplūdo iškvietimai gesinti degančios žolės. Tądien Tauragės mieste ji degė tris kartus: prie Vytauto stadiono, Hipodromo gatvėje ir palei mišką Žalgirių mikrorajone.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras