Pirtis, įtariama, padegta tyčia(0)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-01-29 15:02
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Per savaitgalį Tauragės rajone kilo du gaisrai. Vitkaičiuose sudegė pirtis, Žiburiuose – ūkinis pastatas. Pirtis, kaip įtariama, galėjo būti padegta. Dėl šio gaisro policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. Ūkinis pastatas sudegė dėl technikos gedimo.

Pranešimas apie gaisrą pirtyje gautas Bendruoju pagalbos telefonu 112. Skambinusysis pagalbos šaukėsi naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, apie 2.20 val. Pranešė, kad Vitkaičių kaime dega pirtis. Į įvykio vietą išsiųstos Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. Informacija apie įvykį perduota Kauno greitajai medicinos pagalbai. Ugniagesiai išsamiau gaisro nekomentuoja, nes dėl jo policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas – įtariamas padegimas. Policijos departamentas informuoja, kad gaisras kilo apie 3.13 val. 1944 metais gimusios E.M.P. pirtyje. Šeimininkė gaisrą pastebėjo apie 4 val., kai pastato jau nebebuvo. Teigiama, kad moteris patyrė maždaug 100 tūkstančių litų nuostolį. Įtarimai sukėlus gaisrą reiškiami dviem vyrams: 1990 m. gimusiam K.A. ir 1978 m. gimusiam S.V. Abu įtariamieji buvo neblaivūs: jaunesniajam nustatytas 2,66 prom. girtumas, vyresniajam – 3,19 prom. Abu jie policijos jau apklausti. Vyksta tyrimas.

Šeštadienį, apie 15 val., Bendrajam pagalbos centrui pranešta, kad Žiburių kaime (Gaurės sen.) dega ūkinis pastatas. Į įvykio vietą  išsiųstos Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad pirmieji ugniagesiai į nelaimės vietą atvyko per 6 minutes – pastatas jau degė atvira ugnimi.

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Vidas Krasauskas sako, kad ugnies malšinti buvo išsiųstos keturios autocisternos: Tauragės, Gaurės, Taurų ir Skaudvilės.

 – Tačiau pastato išgelbėti jau nepavyko. Šeimininkas gaisrą pastebėjo per vėlai. Kai jis susizgribo, pastatas jau liepsnojo. Mums beliko gerokai pasistengti, kad apsaugotume, netoliese stovinčius, sodybos statinius, – sakė V.Krasauskas.

Sudegęs ūkinis buvo medinis, dengtas šiferiu. Pastate šeimininkas laikė šieno, malkų. Gaisro metu įgriuvo statinio stogas. Tad visas ūkiniame pastate laikytas turtas supleškėjo. Šeimininkas neteko maždaug tonos šieno ir 5 kub.m malkų. Priestate laikyti namų apyvokos daiktai išsaugoti. Ugnį numalšinti pavyko tik per gerą pusvalandį – apie 15.50 val. Visiškai gaisras užgesintas dar po valandos, apie 17 val.

V.Krasauskas, tiriantis šio gaisro kilimo priežastį, mano, kad ugnis galėjo įsižiebti dėl gedimo traktoriaus elektros instaliacijoje.

 – Žmogus patikino, kad elektrą tuo metu ūkiniame pastate jis buvo išjungęs. Todėl lieka tik viena galimybė – gaisrą sukėlė gedimas traktoriuje, kurį šeimininkas laikė ūkiniame pastate, – aiškino inspektorius.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras