Skaudvilėje ugnis pasiglemžė tris namus(3)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-07-29 06:50

Iš trijų šalia esančių namų liko tik nuodegulių krūvos. Redakcijos nuotrauka

Sekmadienį Skaudvilėje kilo didžiulis gaisras. Pranešimas apie Tauragės gatvėje degantį 41-uoju numeriu pažymėtą namą gautas 17.19 val. Po keturių minučių gautas papildomas pranešimas – užsidegė antras namas. 17.31 val. informacija papildyta – nurodytoje sodyboje dega trys namai. Gaisro gesinti išsiųstos 7 autocisternos. Į pagalbą skubėjo ne tik Tauragės, bet ir Jurbarko, Šilalės, Raseinių ugniagesiai gelbėtojai. Nors gelbėtojų pajėgų būta gausių, sodybos išgelbėti nepavyko – sudegė beveik viskas.

Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Tadas Vosylius sakė, kad visi sodybos pastatai buvo mediniai. Gyvenamasis namas buvo pastatytas 1896 metais, o ūkiniai pastatai – dar senesni. Ugnis pasiglemžė 10x12 m gyvenamąjį namą, 30x15 m ūkinį pastatą, 5x5 m lauko virtuvės, 8x8 m kalvės pastatus. Sudegė 15 kub.m rąstų, 80 kub.m malkų, diskinis pjūklas, dvi žoliapjovės, grandininis pjūklas, namų apyvokos daiktai, o 15 rulonų šieno pavyko išsaugoti.

– Labiausiai tikėtina versija – savaiminis užsidegimas. Gaisro židinys – ūkinis pastatas, o jame elektros tiekimo nebuvo. Greta stovėjo stiklinis šiltnamis, o už jo buvo sukrauti šieno rulonai. Pastarieji nuo saulės kaitros greičiausiai ir užsidegė. Be to, ūkinio pastato sienos buvo impregnuotos naftos produktais, pūtė gana stiprus vėjas. Susidarė palankios sąlygos ugniai plisti. Tai ir nulėmė tokį staigų sodybos gaisrą. Ugniagesiai gelbėtojai pasakojo, kad visi trys pastatai užsiliepsnojo beveik vienu metu, – pasakojo pareigūnas.

Tauragės ugniagesiai darbą šioje gaisravietėje baigė apie 5 valandą, Skaudvilės ugniagesių komandos vyrai liko budėti dar ilgiau, jiems talkino vietos gyventojai.

Įvykio liudininkai pasakoja, kad šeimininkas buvo namuose, bet gaisro kilimo momento nepajuto. Degančius namus pastebėjo atsitiktinai pas tėvą užsukęs sūnus. Jis džiaugėsi spėjęs laiku išvesti tėvą iš namų, kurie netrukus tapo nuodėgulių krūva. 

Elektroninę laikraščio versiją rasite čia.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras