Ugniagesių galvos skausmas – deginama žolė (0)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-03-06 11:39

Pernykštės žolės deginimo vajus dar tik prasideda

Tauragės ugniagesiai-gelbėtojai, kaip ir įprasta tokiu metų laiku, dažniausiai skuba gesinti degančios žolės. Tačiau praėjusį savaitgalį jiems teko ne tik gesinti gaisrus, bet ir budėti sprogmens radimo vietoje. O užsidegus automobiliui mašinų stovėjimo aikštelėje, reikėjo apsaugoti greta stovinčius automobilius.

Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus inspektorė Renata Ambrazevičienė sakė, kad šiuo metu daugiausia dėmesio reikalauja piktavaliai pernykštės žolės degintojai – tokių iškvietimų Tauragėje fiksuojama kone kasdien. Viena dažniausiai pasitaikančių iškvietimų priežasčių – kaminuose degantys suodžiai.

 – Nors apie žolės deginimą kalbame daug ir kasmet, gyventojai, regis, mūsų nenori girdėti. Tad vėl teks piktavalius drausminti baudomis. Panašu, kad kito kelio nėra – žmonės nesupranta darą blogai, kol nesulaukia piniginių sankcijų. Todėl netrukus pradėsime išvažiuojamuosius patikrinimus ne tik dieną, bet ir vakarais, – perspėjo pareigūnė.

R.Ambrazevičienės duomenimis, žolės deginimo vajus dar tik prasideda. Dažniausiai žolės liepsnoja palei Jūros upę ir geležinkelio bėgius. Praėjusį penktadienį tokie gaisrai kilo Gaurės gatvėje, kur išdegė apie 3 arus pievos, ir netoli užtvankos per Jūrą (apie 10 a). Šeštadienio vakare, apie 20 val., ugniagesiai-gelbėtojai skubėjo gesinti degančios žolės Jovarų mikrorajone: Saulės g. pabaigoje išdegė apie 30 a pievos.

Inspektorė pastebi, kad kūrenimo sezonas dar nepasibaigė, sulaukiama iškvietimų dėl kaminuose degančių suodžiai. Į nelaimės vietą nuvykusiems ugniagesiams-gelbėtojams belieka tik stebėti, kol suodžiai baigs degti. Toks iškvietimas penktadienį užfiksuotas Tauragėje.

Apie 10 valandą ugniagesių-gelbėtojų pagalbos prireikė policijos pareigūnams. Jie gavo pranešimą, kad Kaupių kaime (Žygaičių sen.) nepavojingų medžiagų sąvartyne rastas karo laikų sprogmuo. Į įvykio vietą nuvykę Kęsčių ugniagesių komandos pareigūnai budėjo prie radinio, kol atvyko išminuotojai, paskelbtas planas „Skydas“. Vėliau nustatyta, kad rastasis sprogmuo yra aviacinė bomba SC-50. Ją išminuotojai išsivežė į poligoną sunaikinti. Operacija truko maždaug pustrečios valandos.

Apie gaisrą automobilių stovėjimo aikštelėje privatus asmuo pranešė ankstų šeštadienio rytą (kovo 1d., apie 6.05 val.). Saugomoje mašinų aikštelėje, Vytauto g. 14A, degė lengvasis automobilis „VW Touran“. Jo gesinti išskubėjo dvi ugniagesių autocisternos. Jiems atvykus po 3 minučių mašina jau degė atvira liepsna. Išdegė variklio skyriaus degios dalys, pusė salono, nuo karščio išdužo priekinis lango stiklas. Greta buvusius automobilius ugniagesiams-gelbėtojams pavyko išsaugoti. Ugnis numalšinta per 4 minutes, visiškai gaisras likviduotas apie 6.15 val. Inspektorė R.Ambrazevičienė sakė, kad labiausiai tikėtina versija, dėl ko užsidegė „VW Touran“ – gedimas mašinos elektros instaliacijoje.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras