Užsidegus televizoriui šeima atsidūrė ligoninėje(2)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-12-18 10:02

Šiame name vakar kilo gaisras, kurį sukėlė užsidegęs televizorius. Autorės nuotrauka

Trečiadienio pavakarę ugniagesiai skubėjo į J.Tumo-Vaižganto gatvės galą – gaisras kilo 146-ajame name. Pranešta, kad penktajame aukšte užsidegė televizorius. Dėl galimo apsinuodijimo dūmais į ligoninę paguldyti keturi vaikai ir jų mama, dar keturis laiptinės gyventojus gesinant gaisrą teko evakuoti. Ugnis didelės žalos butui nepadarė – ugniagesių teigimu, jame galima gyventi.

Pranešimas telefonu apie daugiabutyje degantį televizorių gautas trečiadienį, apie 16.20 val. Į nelaimės vietą išskubėjo dvi autocisternos ir autokopėčios. Jiems atvykus daugiabučio laiptinė buvo sklidina dūmų. Gesinti gaisrą jie galėjo tik užsidėję kvėpavimo organų apsaugos priemones. Iš pradžių teko evakuoti keturis laiptinės gyventojus: vaiką ir tris suaugusiuosius, degusiame bute gyvenusi moteris su keturiais vaikais buvo išėję į lauką patys. Juos Greitosios medicinos pagalbos ekipažas išsigabeno į ligoninę stebėjimui. Vaikai (7 m., 2,6 m. dvynukės ir 4 mėn. kūdikis) į ligoninę paguldyti kartu su mama. Šeima, kaip paaiškėjo, gyveno Tauragės rajono savivaldybės suteiktame socialiniame bute. Gaisro metu sudegė televizorius, apdegė staliukas, aprūko 17 kv.m kambario sienos ir lubos. Ugnis numalšinta per kelias minutes. Tauragės Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Tadas Vosylius sako, kad tokį gaisrą gyventojai gali užsigesinti patys.

– Pirmiausia reikėtų atjungti elektros energiją (jeigu neįvyko trumpas jungimasis ir energija neatsijungė). Degantį prietaisą reikėtų gesinti nedegiu audiniu – tiesiog užmesti ant jo sudrėkintą paklodę. Trečias žingsnis – degusį daiktą kuo skubiau iš patalpų pašalinti, o patalpas išvėdinti, – pataria inspektorius.

T.Vosyliaus duomenimis, šiandien ryte buto šeimininkė iš ligoninės buvo išleista. Medikų priežiūroje likusių jos vaikų sveikatos būklė patenkinama. Butas, anot ugniagesių, nuo ugnies stipriai nenukentėjo, šeima gali jame gyventi.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras