Raudonasis gaidys kerta ir tyčia, ir atsitiktinai(0)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-06-13 07:12
Autorės nuotrauka

Įtariama, kad daugiabučio gyventojams priklausantis ūkinis pastatas Sungailiškiuose padegtas tyčia. Autorės nuotrauka

Antradienio popietę keturi gaisriniai automobiliai skubėjo į Sungailiškius. Ten liepsnojo keturbučio gyventojams priklausantis ūkinis pastatas. Policija praneša, kad gaisras sukeltas tyčia. Vyksta tyrimas. Nuostoliai įvertinti 40 tūkstančių litų. Draudeniuose gaisrą sukėlė be priežiūros paliktas įjungtas akumuliatorių įkroviklis.

Bendrasis pagalbos centras apie 16 val. informuotas, kad Tauragės rajono Sungailiškių kaime dega ūkinis pastatas. Į įvykio vietą išsiųstos Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pajėgos: du gaisriniai automobiliai (įskaitant ir tą kuris gali gabenti 10 t vandens) iš Tauragės, po vieną iš Taurų ir Sungailiškių. Pirmasis ugniagesių gelbėtojų ekipažas į nelaimės vietą atvyko nuo pranešimo praėjus 7 minutėms. Tuo metu ūkinio pastato medinis stogas jau degė atvira liepsna. Pastatas priklauso grupei savininkų, gyvenančių greta stovinčiame keturių butų pastate. Gyvulius, laikytus užsiliepsnojusiame pastate, gyventojai į lauką išginė patys. Ugniagesiams gelbėtojams liko tik sustabdyti ugnies šėliones. Sustabdyti ugnies plitimą jiems pavyko per 29 minutes, o visiškai užgesinti – dar po 19 minučių.

Manoma, kad šį gaisrą sukėlė piktavalis žmogus. Aplinkybes aiškinasi policija. Policijos departamentas informuoja, kad nudegęs ūkinis pastatas priklausė E.P. (gimusiai 1984 m.), E.P. (gimusiai 1945 m.), V.J. (gimusiam 1966 m.) ir S.M. (gimusiam 1971 m.). Įtariama, kad statinys buvo padegtas tyčia. Nuostolius gyventojai įvertino apie 40 000 litų. Gaisro metu nudegė stogas, apdegė medinis perdengimas. Ugniagesiams pavyko išsaugoti medinėje dalyje laikytas gyventojų malkas.

Tą patį antradienį, apie 11 val., Tauragės rajono Draudenių kaime, Draudenių gatvėje, gyvenamojo namo rūsyje, užsidegė akumuliatoriai. Pranešimas apie gaisrą gautas 10.53 val. Jo malšinti išvyko keturios autocisternos: 2 iš Tauragės, po vieną iš Žygaičių ir Vainuto (Šilutės r.). Pirmieji ugniagesiai atvyko per 9 minutes. Iš dviaukščio mūrinio pastato rūsio sklido dūmai. Namų šeimininkė paaiškino, kad trumpam išvažiavo iš namų, o rūsyje paliko krautis du ganyklos piemenims skirtus akumuliatorius.

– Šeimininkė spėjo laiku sugrįžti, kol ugnis nebuvo išplitusi. Nuostoliai nedideli: aprūko rūsio patalpos, sudegė du akumuliatoriai ir įkroviklis, apdegė skalbimo mašina, – pasakojo Valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektorė Renata Ambrazevičienė.

Pareigūnės duomenimis, gaisrą Draudeniuose sukėlė gedimas elektros instaliacijoje.

Gaisro gesinimas užtruko beveik valandą: 11.24 val. ugnį pavyko pažaboti, 11.31 val. – užgesinti.

Dar vienas gaisras, kurį sukėlė netvarkingas dūmtraukis, kilo Eičiuose, Karšuvos g. Degė vasaros virtuvė. Jos gesinti taip pat išskubėjo keturios autocisternos. Medinio vieno aukšto statinio išgelbėti nepavyko. Pranešimas apie nelaimę gautas 11.54 val., pirmieji ugniagesiai atvyko 12.12 val.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras