Ugnis suniokojo du ūkinius pastatus(0)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-07-17 10:14

Gaisrą Vančinių kaime sukėlė žaibo iškrova.

Praėjusią savaitę Tauragės rajone kilo du gaisrai, kurių metu nukentėjo ūkiniai pastatai. Vieną nelaimę sukėlė netvarkinga elektros instaliacija, kitą – žaibo iškrova.

Antegluonio kaime (Batakių sen.) gaisras kilo ketvirtadienį, apie pietus. Ugnies malšinti išskubėjo 3 autocisternos. Atvykus pirmajai ugniagesių komandai ūkinio pastato stogas degė atvira liepsna.

– Ūkinis pastatas buvo sujungtas iš dviejų statinių: lentinio ir rąstinio. Lentinė pastato dalis sudegė visiškai, rąstinė apdegė, o viso pastato stogas nudegė ir sukrito į vidų. Manoma, kad gaisrą galėjo sukelti netvarkinga elektros instaliacija, – sakė Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus (VPPS) viršininkas Tadas Vosylius.

Pasak ugniagesių, didelių nuostolių sudegusio pastato šeimininkas nepatyrė. Turimais duomenimis, sodybą šeimininkas įsigijo visai neseniai, ją šiuo metu įrenginėja. T.Vosylius patvirtino, kad ūkiniuose pastatuose elektros instaliacija įrengta labai seniai ir nenaudojama. Tad gali būti, kad sena instaliacija paprasčiausiai neišlaikė apkrovos.

Ūkinio pastato gesinimo darbai Antegluonyje tęsėsi iki 13.20 val. Ugniagesiai praneša, kad gesinant  šį gaisrą pavyko apsaugoti gyvenamąjį namą, ūkinį pastatą, lauko virtuvę ir tualetą.
 Penktadienio popietę pranešimas apie degantį ūkinį pastatą į Klaipėdą atskriejo iš kito Tauragės rajono krašto – Vančinių kaimo (Žygaičių sen.). Malšinti ugnies išsiųstos 4 autocisternos. Ugniagesiai kiek užtruko, kol rado degančią sodybą.

 –Tai – vienkiemis, įsikūręs miško apsuptyje. Klaidino ir perduota informacija, kad ūkinis pastatas užsidegė Trumpiškių kaime. Tad, kol atvyko pirmoji autocisterna, statinys jau degė atvira liepsna, – pasakojo VPPS viršininkas.

Manoma, kad gaisrą gyvenamojoje sodyboje sukėlė žaibo iškrova. Ūkinio pastato sienos buvo molinės, tad po gaisro liko tik jos ir perdengimo poliai. Ugnis prarijo ūkiniame pastate laikytas apie 20 tonų šieno bei greta statinio sukrautas apie 20 kubinių metrų malkų.

Ūkinis pastatas Vančiniuose gesintas iki 19.30 val.

Gesinti šio gaisro skubėjusi Vainuto ugniagesių komandos autocisterna pateko į avariją – jos nepraleido lengvasis jaunuolio vairuojamas „VW Passat“. Žmonės autoįvykio metu nenukentėjo. Tačiau gaisravietės ugniagesiai nebepasiekė.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras