Sprogus dujoms senolis liko be namų(0)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-04-15 06:27
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Karapolio kaimo gyventojas namų neteko sprogus vienam iš dviejų buitinių dujų balionų. Autorės nuotraukos

Praėjusį ketvirtadienį, ryte, ugnis nusiaubė vienišo senelio gyvenamąjį namą. Manoma, kad nelaimė žmogų ištiko sprogus buitinėms dujoms. Savo nelaimei, nukentėjusysis dujomis apsirūpino prieš keletą dienų – artimieji į jo kuklų gyvenamąjį būstą pristatė du dujų balionus. Sprogimas nelaimėlį paliko be pastogės. Laimei, pats vyras nenukentėjo, nes sprogimo metu buvo išėjęs į lauką.

Bendrasis pagalbos centras pranešimą apie gaisrą Karapolyje (Mažonų sen.) gavo, apie 8 valandą. Iš Tauragės, Sungailiškių ir Skaudvilės atskubėję ugniagesiai medinį namą rado degantį atvira liepsna.

– Sukdami į Tvenkinio gatvę, kurioje degė namas, pastebėjome iš pastato į viršų lekiantį dujų balioną – skriejo lyg petarda. Tai buvo antrasis namuose šeimininko laikytas dujų balionas. Pirmasis, nuo kurio įsižiebė ugnis, liko nesprogęs, – pasakojo įvykio vietoje vienas ugniagesių.

Šeimininkas Juozas Jakovičius skėsčiojo rankomis ir retoriškai teiravosi, ar valdžia jam pastatys naują namą.

– Ryte, prieš šerdamas gyvulius, nutariau užsikaisti arbatos. Nė nežinau, kada dujos užsidegė – kai grįžau iš tvarto, ugnis jau siautėjo. Dar bandžiau ją gesinti pats: pyliau kelis kibirus vandens, bet ugnis nė kiek nesumenko. Pajutau kažkokį benzino kvapą ir išbėgau į lauką, – pasakojo namų akimirksniu netekęs garbaus amžiaus Karapolio kaimo gyventojas.

Kas ir kada senoliui iškvietė pagalbą, niekas iš susirinkusiųjų negalėjo pasakyti. Jauna moteris, prisistačiusi nukentėjusiojo anūke, sakė senelį greičiausiai pasiimsianti gyventi į savo namus. O pats senolis apie persikėlimą pas artimuosius nė nekalbėjo.

– Pasakykit, ar valdžia dabar man naują namą pastatys? Juk tiek tereikia – nedidelio namelio, visi kiti pastatai yra, juose gyvulius laikau. Tik namo dabar neturiu, – žiūrėdamas, kaip ugniagesiai gesina nuodėgulių krūva virtusį jo namą teiravosi J.Jakovičius.

Mažonų seniūnas Jonas Samoška nelaimės dieną buvo išvykęs, bet pažadėjo nelaimėliui pagelbėti.

– Laikomasi nuostatos, kad gyventojai turi patys pasirūpinti savo būsto saugumu arba bent jį apsidrausti. Tačiau gyvenantys senuose mediniuose namuose žmonės paprastai linkę taupyti, neįvertina rizikos, savo turto neapdraudžia ir nukenčia. Nebuvau gaisravietėje, nesikalbėjau su nukentėjusiuoju, jo šeimos nariais, bet paprastai nuo gaisro nukentėjusiesiems seniūnija skiria maksimaliai didžiausią išmoką, ji gali siekti iki 1500 litų, – sakė seniūnas J.Samoška.

Iš vakar ryte dar stovėjusio gyvenamojo namo faktiškai nebeliko nieko. Gaisravietėje darbavęsi ugniagesiai statinio rąstines sienas vertė lengvai, užkabindami specialiu kabliu. Kiek tvirtesnės liko su virtuve nesiribojusios lauko sienos. Nuo sprogimo bangos išdužo ir netoli gyvenamojo namo suręstos lauko virtuvės langų stiklai.

Apie patirtus nuostolius sodybos šeimininkas, ištiktas šoko, nekalbėjo. Jo kaimynai pasakojo, kad senolis, palaidojęs dukrą ir žmoną, šiuo metu namuose ūkininkavo vienas, buvo taupus. Karapoliškiai kalba, kad ugnyje dingo ir senolio gyvenimo santaupos.

Įvykio vietoje apsilankę Valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektoriai tiria kelias gaisro kilimo priežastis:

– Gali būti, kad nelaimė įvyko dėl dujų nuotėkio arba dėl neatsargaus šeimininko elgesio, – sakė inspektorius Žydrūnas Pūdžiuvis.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras