Pagrindinė gaisrų priežastis – netvarkingi dūmtraukiai(0)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-02-15 06:49
Renaldo Malycho nuotrauka

Renaldo Malycho nuotrauka

Praėjusį savaitgalį, ugniagesių duomenimis, Tauragės rajone kilo du gaisrai, kurių priežastis – netvarkingi dūmtraukiai. Dar vienos nelaimės, kilusios dėl tos pačios priežasties, pavyko išvengti – nevalytame kamine tik išdegė suodžiai.

Kad namuose gali kilti gaisras, pirmieji įtarė Medelyno gatvės gyventojai – jie iškvietė ugniagesius dar nespėjus liepsnai įsidegti. Tad atskubėjusi pagalba tik palaukė, kol kamine išdegs susikaupę suodžiai, kad ugnis neįsimestų į gyvenamąsias patalpas.

Kur kas rimtesnė nelaimė kilo Pajūrio kaime (Tauragės kaimiškoji sen.). Pranešimas apie ten stovinčioje pirtelėje kilusį gaisrą gautas apie 18 valandą. Medinis pirties pastatas buvo vos 10 kvadratinių metrų. Pirmoji ugniagesių autocisterna nelaimės vietą pasiekė po pranešimo praėjus 21 minutei. Tad nenuostabu, kad gaisrininkai pastatą rado degantį jau atvira liepsna. Nelaimės metu išdegė pastato vidus, sunaikinta apie 5 kv.m stogo. Manoma, kad gaisrą sukėlė netvarkingai įrengtas dūmtraukis.

Tokia pat priežastis sunaikino gyvenamąjį namą Tauragėje. Vytauto g. 6-ame name ugnis įsiplieskė ankstų šeštadienio rytą. Medinis vieno aukšto pastatas apkaltas plastikinėmis dailylentėmis. Nepaisant to, kad ugniagesiai į nelaimės vietą atskubėjo per 5 minutes, namo stogas jau degė atvira ugnimi. Gaisro metu išdegė mansarda, sudegė joje buvę daiktai, nupleškėjo apie 100 kv.m stogo, vandeniu sulietas ir pirmojo aukšto patalpose laikytas šeimininkų turtas. Įsišėlusią ugnį keturioms ugniagesių brigadoms pavyko sutramdyti tik beveik per pusvalandį, o gaisro gesinimo darbai užbaigti tik apie 11 valandą. Ugniagesių teigimu, gaisrą sukėlė šeimininkų nerūpestingumas – ugnies liežuviai į mansardą pateko pro plyšį dūmtraukyje.

– Kiekvieno kūrenimo sezono metu būtina įdėmiai ir atsakingai įvertinti dūmtraukį. Derėtų nepatingėti ir pakartotinai pasidomėti kamino būkle, ypač kai kūrenimas suintensyvėja, – primena Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus inspektorius Žydrūnas Pūdžiuvis.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras