Šikšniuose gyvenamajame name sprogo dujų balionas (4)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-11-09 13:41
Rolando Žalgevičiaus nuotrauka

Sprogimo banga suniokojo langus. Rolando Žalgevičiaus nuotrauka

Šiandien apie 13.11 val. buvo pranešta, kad Šikšniuose (Žygaičių sen.) dega gyvenamasis namas. Tąsyk dar nežinota, kad netrukus jame pasigirs ir sprogimas. Laimei, senolių namuose tik du langai buvo pakeisti plastikiniais – medinius langus išnešusi sprogimo banga paliko bent pastato sienas. Namų šeimininkai stebuklingai spėjo išsigelbėti.

Bendrasis pagalbos centras apie Šikšniuose degantį gyvenamąjį namą pranešimą gavo 13.11 val. Netrukus degančiame mūriniame name pasigirdo sprogimas. Pirminiais duomenimis, 84-erių Zuzana Žebelienė ir 80-metis jos sutuoktinis Juozas, sėdintis neįgaliojo vežimėlyje, išsigelbėjo beveik stebuklingai – senolių pora į lauką išbėgo likus kelioms akimirkoms iki sprogimo.

Spėjama, kad nelaimę sukėlė pati šeimininkė – senyva moteris norėjo pati pakeisti dujų balioną. Veiksmas esą vyko virtuvėje, kur kūrenosi krosnis. Tačiau dėl susiklosčiusių aplinkybių moteriškei kažkas nepavyko (spėjama, kad dujų balionas galėjo būti brokuotas, o galėjo ir moteris kažką ne taip padaryti) ir dujų sklidinas balionas ėmė šnypšte šnypšti, leisti dujas. Šeimininkė bandžiusi šnypščiančias dujas užkimšti pirštu – negelbėjo. Netrukus dujos nuo greta besikūrenančios krosnies užsidegė, o šeimininkė suprato, kad situacijos nebesuvaldys. Vėliau ji pasakojo, kad džiaugėsi, kai pamatė, kad sutuoktinis neguli lovoje – todėl jiedu abu spėjo išsprukti pro duris, už kurių netrukus ir driokstelėjo sprogimas. Sprogimo banga išnešė medinius langus, bet paliko mūrines namo sienas. Kalbama, kad jeigu namuose mediniai langai būtų pakeisti plastikiniais, sprogimas būtų suardęs mūro sienas į šipulius.

Nelaimės metu neįgalus namų šeimininkas atsipirko tik išgąsčiu, o šeimininkė apdegė rankas.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras