Prasidėjo pernykštės žolės deginimo vajus(6)

2012-03-16 06:25
A.Mikašausko nuotrauka

Pernai gegužę Gudų k. (Pagėgių sav.) vaikų padegta žolė sunaikino sodybos ūkinį pastatą. A.Mikašausko nuotrauka

Jau prieš savaitę Tauragės ir Pagėgių ugniagesiai pradėjo fiksuoti iškvietimus gesinti padegtą žolę. Iki šiol Tauragės rajone kilo maždaug 13 tokių gaisrų, Pagėgių savivaldybėje – 6. Pareigūnai įspėja, kad neatsargus žolės deginimas gali prišaukti didesnę nelaimę.

Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus (VPPS) pareigūnai atvirauja, kad labai dažnai iškvietimai į degančios žolės gaisrus būna bereikšmiai, kai dega vos vieno-dviejų kvadratų žolės plotas ir jį užgesinti pajėgtų bet kuris skambintojas. Tačiau tuo pačiu metu nerimaujama ir dėl galimybės padegus žolę prišaukti dar didesnę nelaimę. Pasak VPPS vyresniojo inspektoriaus Alvydo Mikašausko, šiemet ugniagesiams degančias pievas Pagėgių savivaldybėje teko gesinti 6 kartus. Pareigūnas primena, kad ugniagesiams išvykus gesinti žolės kitame rajono ar savivaldybės pakraštyje gali kilti grėsmė žmonių turtui arba net gyvybei. A.Mikašausko teigimu, taip nutiko ir kovo 9-ąją gaisro metu namuose žuvo šeimininkas, kai viena komanda išvyko gesinti žolės, kita atvyko į namo gaisrą po žolės gaisro gesinimo darbų.

Pernai Pagėgių savivaldybėje žolė degė 26 kartus, užpernai – 35 kartus. 2011 m. buvo rengiamos prevencinės akcijos, kurių metu teko bausti piktavalius žolės degintojus ir abejingus tam likusius asmenis.

Manoma, kad šiemet akcijos bus dar aktyviau organizuojamos, o baudžiama dar griežčiau. Už žolės deginimą galima sulaukti 200–1000 litų baudos. Ūkininkai, be kitų baudų, rizikuoja netekti tiesioginių išmokų už žemės ūkio naudmenas ir pasėlių plotus bei paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemones.

Ugniagesiai prašo gyventojų ne tik nedeginti pernykštės žolės, bet pastebėjus ją degančią nepraeiti pro šalį, pasistengti užgesinti nelaukiant, kol liepsna išplis į didesnius plotus.

– Liepsnojančią žolę nedideliame plote galima užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis, užpilant ją vandeniu arba smėliu. O jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks lengvai susidoroti, tuojau pat kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112, – pataria A.Mikašauskas.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras