Žygaičių seniūnijoje užsidegęs automobilis pražudė bandą galvijų(0)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-12-21 12:41
Rolando Žalgevičiaus nuotrauka

Rolando Žalgevičiaus nuotrauka

Bendrasis pagalbos centras pranešė, kad ketvirtadienį apie 20 valandą Butkų kaime (Žygaičių sen.) užsidegė ūkiniame pastate laikytas automobilis. Ugniai išplitus liepsnose pražuvo 7 galvijai.

Bendrasis pagalbos centras pranešimą apie nelaimę Tauragės rajone gavo maždaug 20.13 val. Informatorius sakė, kad Butkų kaime, ūkiniame pastate, dega automobilis. Gaisro malšinti išsiųstos trys autocisternos, informacija perduota ir policijai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad buvo išsiųstos autocisternos iš Tauragės, Taurų ir Kęsčių. Pirmoji komanda atvyko praėjus 12 minučių nuo pranešimo. Tuo metu pastatas jau degė atvira liepsna. 250 kvadratinių metrų statinys buvo molinis, dengtas skarda. Vandenį ugniagesiai atsivedė iš tvenkinio nutiesę 50 m magistralinę liniją. Gaisro metu ūkinio pastato stogas sukrito į vidų. Užduso 7 jame laikyti galvijai. Dar 10 galvijų spėta išgelbėti.

Ugnį ugniagesiai-gelbėtojai sugebėjo numalšinti tik apie 21.10 val, o visiškai gaisras užgesintas apie 4 valandą ryto. Liepsnos prarijo ir 1997 m. pagamintą lengvąjį automobilį „Opel Astra“ bei šieną.

Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Tadas Vosylius, tiriantis įvykį, sakė, kad nelaimę prišaukė automobilio akumuliatoriaus įkroviklis.

– Šeimininkas viename pastate laikė visą savo turtą: galvijus, šieną, automobilį, kitus namų apyvokos daiktus. Jis pasakojo tą vakarą nutaręs pakrauti automobilio akumuliatorių. Pajungęs įkroviklį šeimininkas trumpam nuėjo į namą. Teigia užtrukęs vos 5 minutes, bet mašiną per tą laiką jau buvo apėmusi ugnis. Matyt, kibirkštis įžiebė ugnį variklio skyriuje, netrukus liepsnos persimetė į mašinos saloną, įkibo į medinį pastato perdengimą, aplinkui sudėtas degias medžiagas... Gali būti, kad vyras iš pradžių bandė ugnį malšinti pats – iškart neskubėjo kviestis pagalbos. O kai susizgribo, buvo pernelyg vėlu. Gaisro pasekmės skaudžios, – kalbėjo pareigūnas.

Nelaimėlio turtas nebuvo apdraustas. Be to, sudegusio pastato stogą šeimininkas pakeitė nauju visai neseniai, praėjusią vasarą.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras