Ugniagesiams Kalėdos nebuvo ramios(0)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-12-28 09:45
Renaldo Malycho nuotrauka

Renaldo Malycho nuotrauka

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Tadas Vosylius sako, kad praėjusios šv.Kalėdos Tauragės ugniagesiams nebuvo ramios. Nors kilo tik vienas gaisras, iškvietimų gyventojai negailėjo: važiuota gesinti kaminuose degančių suodžių, konteinerių, vykta gelbėti šunis ir t.t.

Iškvietimų gausa, pasak pašnekovo, pradėta fiksuoti jau gruodžio 23-iąją. Tą patį vakarą, apie 21.44 val., bendruoju pagalbos telefonu buvo pranešta apie nelaimę Stragutėje – užsidegė mėsos perdirbimo įmonė „Stragutės mėsa“. Į įvykio vietą nedelsiant išsiųstos šešios autocisternos, informacija apie įvykį perduota ir Tauragės policijai.

Ugniagesiai pranešė, kad gaisro Stragutėje gesinti išskubėjo ugniagesiai iš Tauragės (2 mašinos), Taurų, Kęsčių, Gaurės ir Sungailiškių. Pirmoji autocisterna į gaisravietę atvyko per 9 minutes. Pasak T.Vosyliaus, tuo metu įmonėje gamyba nevyko, visi darbininkai buvo išėję. Ugniagesiai-gelbėtojai informavo, kad iš mėsos gamybos įmonės patalpų sklinda dūmai. Netrukus į pastatą įėjo specialia aparatūra apsirūpinę ugniagesiai: iš pradžių viena jų grupė, po 10 minučių – antra. Gaisro priežastį nustatinėjęs pareigūnas aiškino, kad daugiausia laiko šįkart užtrukta beieškant gaisro židinio. Jau buvo tamsu, gamyklos patalpos didelės, o kai kurios – užsandarintos. Gaisro židinys aptiktas maždaug 22.08 val. Nustatyta, kad virtuvės patalpoje (50 kv.m) dega puodai, skirti mėsos vyniotiniams virti. Gaisro metu išdegė visa virtuvės patalpa, joje buvę puodai bei virtuvės inventorius, aprūko koridoriaus sienos ir lubos. Gaisras numalšintas per 10 minučių.

T.Vosylius sakė, kad nelaimę sukėlė gedimas elektriniame katile.

– Įrenginys ne tik neveikė, bet buvo po darbo išplautas ir uždarytas. Matyt, dėl gedimo katilas su automatine įranga kaito, kol perkaito. Laimei, suveikė įmonėje sumontuota signalizacija, o ugnis negalėjo išplisti, nes siautėjo tik vienoje sandariai uždarytoje patalpoje, – vakar pasakojo T.Vosylius.

UAB „Stragutės mėsa“ pastatai užima daugiau nei 2300 kv. m. Antrajame pastato aukšte yra administracinės bendrovės patalpos.

Tą patį vakarą, beveik tuo pačiu metu, buvo gautas dar vienas pranešimas – ugniagesių pagalbos prireikė Skaudvilės gyventojams. Informatorius teigė, kad dega ūkiniai pastatai. Gaisro malšinti buvo kviečiamasi pagalbos ne tik iš Skaudvilės, bet ir iš Tauragės. Tačiau pirmieji į nelaimės vietą nuskubėję skaudviliškiai konstatavo, kad gaisro nėra. Tad ugniagesiai iš atokesnių komandų buvo atšaukti. T.Vosylius teigė, kad šįkart užteko vien tik Skaudvilės ugniagesių komandos pajėgų.

– Buvo nustatyta, kad degė ne patys pastatai, o malkinėje stovinti lova. Greičiausiai baldas užsidegė dėl neatsargaus rūkymo. Lova tik apsmilko, o pastatų ugnis nė nepalietė, – paaiškino T.Vosylius.

Iškvietimų per pastarąsias poilsio dienas būta ir daugiau, bet didžioji jų dalis – ne dėl gaisro. Ugniagesiams ne kartą teko stebėti, kaip kamine dega suodžiai, vykta gesinti piktavalių padegtų šiukšlių konteinerių, o vakar Tauragės ugniagesiai-gelbėtojai skubėjo į J.Tumo-Vaižganto gatvę, kur pagalbos prireikė veterinarijos specialistams – teko iš šulinio vaduoti didelį šunį.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras