Bulvių ketinusios išsikepti paauglės sukėlė gaisrą (2)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-06-11 06:24
Renaldo Malycho nuotrauka

Ugniagesiai-gelbėtojai į įvykio vietą atvyko per 4 minutes, o ugnį numalšino per minutę. Renaldo Malycho nuotrauka

Praėjusį trečiadienį Tauragės daugiabučiuose kilo du gaisrai. Vieną jų dienos metu sukėlė paauglės, norėjusios tiesiog išsikepti bulvių. Antrasis kilo vadinamame name-vaiduoklyje.

Ateities tako 12-ojo namo 45 bute ugnis įsiplieskė dėl neatsargaus elgesio. Namuose po pietų šeimininkavusi savininkų dukra su draugėmis ketino kepti bulvių ir ant dujinės viryklės užkaitė puodą aliejaus. Palikusi aliejų kaisti mergina su dviem draugėmis nuėjo į balkoną atsigerti kavos. Po kurio laiko į virtuvę užsukusi viena draugių nustėro – ten jau šėlo spėjusi išplisti ugnis. Merginos skubiai metėsi į lauką, šaukėsi kaimynų pagalbos. Netrukus visi gyventojai iš penkto, kuriame kilo gaisras, ir žemesnių aukštų jau stoviniavo lauke ir laukė atvykstančių ugniagesių. Daugelis gyventojų gatvėje atsidūrė kaip stovi – basi, vienmarškiniai.

Bendrasis pagalbos centras pranešimą apie nelaimę užregistravo 14.24 val. Po keturių minučių pirmieji ugniagesiai-gelbėtojai jau buvo įvykio vietoje. Dar po keturių – įėjo į degantį butą, ir per minutę ugnis buvo numalšinta. Gaisro priežastis tiriantis Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Tadas Vosylius sako, kad didelių nuostolių nei degusio buto šeimininkai, nei jų kaimynai nepatyrė.

– Kadangi buto sienos buvo tik išdažytos – nepadengtos jokiomis degiomis medžiagomis, ugnis nespėjo išplisti. Be to, buvo labai skubiai iškviesta pagalba. Todėl labiausiai nukentėjo virtuvė, kurioje ir kilo gaisras: išsilydė virš viryklės įrengtas garų surinktuvas, aprūko sienos ir lubos. Dūmai žalos pridarė ir kituose buto kambariuose, nes merginos, skubėdamos į lauką, neuždarė virtuvės durų. Tačiau kaimynai nuo šios nelaimės nukentėjo labai nežymiai – nebuvo sulieti ir žemiau gyvenančiųjų butai, – aiškina T.Vosylius.

Gaisras Ateities take kilo dėl neapgalvoto jaunosios šeimininkės elgesio. Jos mama vėliau ugniagesiams patikslino, kad dukra užkaitė mažą dubenį ant didelės viryklės angos. Todėl spėjama, kad be priežiūros paliktas kaistantis aliejaus sklidinas puodas pasviro ir išsiliejo į ugnį.

Dar vienas gaisras trečiadienį kilo J.Tumo-Vaižganto gatvės gale, netoli miško stovinčiame apleistame daugiabutyje. Ugnies malšinti atskubėję ugniagesiai pamatė, kad dega pirmajame daugiabučio aukšte sukrautos šiukšlės ir padangos. Įtariamas padegimas. T.Vosylius pasakoja, kad tą pačią dieną statinys buvo apžiūrėtas ir įvertintas kaip itin apleistas ir keliantis grėsmę. Svarstoma, kaip būtų galima paraginti atsakingus asmenis imtis iniciatyvos ir tokius statinius Tauragės mieste nugriauti arba sutvarkyti.

Ugniagesiai primena, kad kilus gaisrui, atsitikus kitai nelaimei visų telefono ryšių tinklų vartotojai pagalbą turi kviesti rinkdami trumpąjį pagalbos numerį 112.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras