Ugnis plykstelėjo dėl trumpo jungimosi(0)

2011-11-07 13:39
A. Mikašausko nuotrauka

A. Mikašausko nuotrauka

Spalio 29 dieną, apie 17.25 val. Klaipėdos bendrasis pagalbos centras gavo telefoninį pranešimą, kad dega T. Girčiaus gyvenamasis namas Naikiškiuose (Pagėgių savivaldybė). Pirmas į gaisravietę atvyko Natkiškių ugniagesys. Gaisras buvo kilęs namo mansardoje. Gaisro metu išdegė mansarda ir joje buvę namų apyvokos daiktai, pirmas aukštas sulietas vandeniu. Ugnį gesino  5 autocisternos.

Kadangi stogas dengtas skarda, tai ugniagesiams sunkiai sekėsi likviduoti gaisrą – apie 2 val. liepsna aktyviai niokojo gyvenamąjį namą ir jame buvusį turtą. Dar 3 valandas vyko ardymo ir pavienių židinių gesinimo darbai.

Ugniagesiams likviduoti gaisrus su skarda dengtais stogais apsunkina tai, kad liepsna plėtojasi po skarda, kuri perkaista bet išlieka tvirta, todėl labai sunku tiksliai gesinti degančias medinės stogo konstrukcijos dalis po skarda.

Gaisras kilo mansardoje įrengtame tualete, po apdailos lentelėmis. Labiausiai tikėtina gaisro priežastis - gedimas elektros instaliacijoje. Pažymėtina, kad gaisras gali kilti ne tik įvykus trumpam elektros jungimuisi įrenginyje ar instaliacijoje, bet taip pat vykstant šiluminiam kaitimui elektros laiduose. Tai įvyksta dėl mechaninio elektros laidų pažeidimo arba tinklo nuolatinio perkrovimo. Tuomet kaitimas būna ilgai trunkantis, o nelaimė gali kilti staiga ir netikėtai.

Ugniagesiai pataria apdairiai elgtis su elektros instaliacija, ją montuoti ir prižiūrėti patikėti tik atitinkamą kvalifikaciją turintiems specialistams. Net neženklios klaidos montuojant elektros instaliaciją gali ilgainiui sukelti nelaimę. Montuojant elektros laidus ant degaus paviršiaus (sienojų, apdailos ir pan.) būtina juos papildomai apsaugoti statybinių konstrukcijų kirtimo vietose (įdėti į metalinius vamzdžius ar lovelius) ir tose vietose, kur laidai gali būti mechaniškai pažeisti arba jie patirtų mechaninį tempimą. Laidai turi laisvai kabėti, o sujungiami tik specialiomis kaladėlėmis arba lituojant.

Taip pat draudžiama sujungti skirtingų metalų elektros laidus (varinius su aliuminiais). Žmonės, pajutę dūmų kvapą savo namuose, privalo kuo skubiau išsiaiškinti dūmų kilimo vietą, jei nepajėgia užsigesinti patys, tai pranešti Bendrajam pagalbos centrui 112.

Pagėgių PGT inform.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras