Degė automobilių dažymo įmonės angaras (nuotraukos)(1)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2011-03-01 05:25

Penktadienio pavakarę pačiame Tauragės pakraštyje užsiliepsnojo dažomas automobilis. Nuo ko įsiplieskė ugnis, negalėjo pasakyti nei mašinų remonto įmonės darbuotojai, nei į pagalbą atskubėję ugniagesiai. Niekas tada negalėjo įvardinti ir patirtų nuostolių. Angaro kaimynai prisiminė, kad nelaimė šioje įmonėje nebe pirma: prieš kelerius metus joje tragiškai žuvo įmonės savininkas.

 

FOTO: R.Malychas

 

 

 

Apie viename iš angarų buvusioje „skaičiukų“ gamyklos teritorijoje kilusį gaisrą tauragiškiai Bendrajam pagalbos centrui pranešė lygiai 16 valandą. Nedelsiant į įvykio vietą buvo išsiųstos keturios Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos autocisternos. Pirmieji ugniagesiai Gaurės gatvės 31-uoju numeriu paženklintą angarą pasiekė po penkių minučių, dar po trijų jie jau buvo sustabdę liepsnų plėtimąsi, o po pusvalandžio – visiškai užgesinę gaisrą.

Metalinis 200 kvadratinių metrų užimantis angaras stovi pačiame miesto pakraštyje. Privažiuoti prie statinio parankiausia aplinkkeliu. O miestelėnams ši vieta, ko gero, geriausiai žinoma kaip buvęs „Virgio autolaužynas“, greta kažkada buvo verčiamasi žvejybos įrankių gamyba. Tačiau bene labiausiai visiems įsirėžęs atmintin įvykis – tame pačiame dabar užsiliepsnojusiame angare prieš 4 metus nutikusi tragedija. Tąsyk, 2007-ųjų gegužę, jos metu žuvo įmonės vadovas Edmundas Šedys. Dabar, pasak liudytojų, įmonei vadovauja žuvusiojo našlė.

– Per tuos metus įmonės veikla nepasikeitė. Tąsyk direktorius kaip tik rengėsi automobilių ruošimo dažymui ir dažymo paslaugų teikimo pradžiai. Jis žuvo, bandydamas naująją techniką, o dabar lygiai toje pačioje vietoje įsiplieskė ugnis, – kalbėjo prie degančio angaro sutiktas jaunas vyras.

Kitas pašnekovas vardijo, kad gaisro pradžia buvo laiku pastebėta ir angare stovėjusios ruošiamos dažymui mašinos spėtos išvaryti į lauką, angare likusi tik viena – prie pat lauko durų stovėjusioji. Kita gi buvo likusi dažymo kameroje, kur nelaimės metu siautė ugnis. Todėl visi su nekantrumu laukė, kol ugniagesiams pavyks automobilį iš ten išvaryti. Iš dažymo kameros „ištrūkusio“ „Peugeot“ plastmasės detalės buvo aptirpusios. Angaro darbuotojai nedžiūgavo – nuostoliai neišvengiami. Kita vertus, jiems beliko pasidžiaugti nebent tuo, kad nelaimė neišplito. Nors gaisras galėjo būti kur kas didesnis. Mat greta rūkstančio statinio glaudžiasi medienos įmonė, o gaisras kilo baigiantis savaitės darbams.                  

Manoma, kad nelaimę sukėlė dažymo kameroje likę degūs skysčiai. Gaisro metu apdegė ne tik kliento automobilis, bet ir greta dažymo kameros įrengta elektros skydinė.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras