Ugniagesiai ragina tvarkyti krosnis(0)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2010-01-22 15:02

Šie metai Tauragės apskrityje prasidėjo gaisru, nusinešusiu moters gyvybę. Pareigūnai dar tebetiria, nuo ko kilo šis gaisras Eržvilke, o ugniagesiai ragina gyventojus susitvarkyti krosnis ir dūmtraukius, kad panašių nelaimių nepasikartotų.

Sausio viduryje Eržvilke (Jurbarko rajonas) kilo gaisras, kurio metu gesindami degantį namą Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai jo viduje rado mirusios šio namo savininkės kūną. Medinis namas sudegė visiškai, jame žuvo V.P. (gim. 1938 m.) – namo savininkė. Jurbarko policija dar tebetiria, nuo ko galėjo kilti gaisras. Tuo tarpu apskrities ugniagesių atstovai perspėja gyventojus, kad derėtų susirūpinti kūrenimo įrenginių ir dūmtraukių būkle.

Pasak Gintauto Ačo, Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausiojo inspektoriaus, pastatuose, kuriuose yra įrengtos krosnys, prieš intensyvų kūrenimą būtina jas gerai sutvarkyti ir išvalyti dūmtraukius. Gaisrai namuose, šildomuose krosnimis, kyla, kai jos yra perkaitinamos, atsiranda plyšių kaminų ar židinių sienelėse, pro kurias gali prasiveržti ugnis, taip pat kai prakurams naudojami degalai bei kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai. Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jų prikalti skardos arba įrengti kitokį nedegų pagrindą. Negalima malkų ir kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių. Kai kūrenama krosnis ar dega dujinė viryklė, negalima išeiti iš namų ir palikti jų be priežiūros.

Kūrenant krosnis, ypač pavojingos smalkės. Iškūrenus krosnį, G.Ačo teigimu, negalima per anksti užstumti sklendės. Sklendę visiškai uždaryti galima tik įsitikinus, kad ugnis jau baigė rusenti. Išsiskiriančios smalkės labai pavojingos, apsinuodijimas jomis gali baigtis mirtimi. Pirmieji apsinuodijimo smalkėmis požymiai – lengvas apsvaigimas, mieguistumas, prarandama sąmonė. Smalkės bespalvės ir bekvapės. Apsvaigusį nuo smalkių žmogų būtina išvesti į gryną orą ir nedelsiant kviesti medikus telefonu 112 arba 03.

Kita aktuali problema – patalpų šildymas elektriniais prietaisais. G.Ačo teigimu, pavojinga į elektros tinklą iškart įjungti kelis tokius elektros prietaisus, nes perkraunama elektros instaliacija, kaista laidai, gali įvykti trumpas jungimasis, dėl ko dažnai ir kyla gaisrai. Elektrinius šildymo prietaisus reikia statyti toliau nuo užuolaidų bei baldų. Negalima palikti ant jų padžiautų rūbų, o išeinant iš namų elektrinius šildymo prietaisus būtina išjungti. Be to, pasak pareigūno daug gaisrų pasitaiko dėl savos gamybos elektrinių šildymo prietaisų. Dėl šios priežasties ypač dažnai dega statybininkų vagonėliai, sodo nameliai, garažai. G.Ačas pataria naudoti gamyklinius šildymo prietaisus, prieš tai gerai susipažinus su jų eksploatacijos taisyklių reikalavimais.

Kad būtų išvengta žmonių žūčių ir ugniagesiai galėtų laiku atskubėti į pagalbą, žiemos metu aktualu užtikrinti gaisrinių automobilių privažiavimą prie pastatų, vandens telkinių ir hidrantų.

Pačia geriausia apsaugos priemone, kurią rekomenduoja G.Ačas yra autonominiai dūmų detektoriai. Šie nebrangūs prietaisai, pasak G.Ačo, kiekvienu atveju įspės apie gaisro pavojų ir taip gali išgelbėti gyvybę.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras