Pirotechnika – ne vien tik džiaugsmas(0)

2010-12-31 08:39

FOTO: Renaldas Malychas

Ugniagesiai pastebi, kad nelaimių, kurias sukelia neatsargus pirotechnikos naudojimas, kasmet vis mažėja. O šiemet tokių apskritai iki šiol nebuvo užregistruota. Tačiau pareigūnai vis tik nerimauja dėl Naujųjų metų nakties, kada pradės pokšėti petardos, dangų nušvies sproginėjantys fejerverkai.

 
 

Kad šventės praeitų be nelaimių, ugniagesiai linkę priminti, kaip reikėtų elgtis.

„Nepirkite pirotechnikos priemonių turgavietėse, kioskuose ar savivaldybės uždraustose vietose, nenaudokite savadarbių pirotechninių gaminių ir nebandykite patys pasigaminti, nes dėl jų ir įvyksta skaudžiausios nelaimės. Pirotechnikos priemones įsigykite tik parduotuvėse ir atidžiai perskaitykite jų instrukciją. Pirotechnikos gaminius naudokite tik lauke, išskyrus mažiausio galingumo, kuriuos galima naudoti ir namuose. Uždekite juos kuo toliau nuo žmonių, pastatų ir automobilių. Naudojant fejerverkus gyventojų susibūrimo vietose, nenukreipkite jų į žmones. Pirotechnikos priemones statykite tik ant lygaus, nedegaus paviršiaus. Prieš sprogdindami, nukreipkite jas į viršų ir atsitraukite saugiu atstumu. Neleiskite pirotechninių gaminių naudoti vaikams. Pavojų gali kelti ir nesuveikusios pirotechnikos priemonės. Tad jeigu pirotechninis gaminys neiššovė, nesiartinkite prie jo mažiausiai 15 minučių arba tiek, kiek nurodyta instrukcijoje. Nebandykite jo ardyti arba uždegti iš naujo. Neužsidegusį ar neiššovusį gaminį reikia panardinti į vandenį, įdėti į maišelį ir išmesti į šiukšlių konteinerį. Kad nuo neatsargiai paleistų pirotechnikos priemonių Naujųjų metų naktį būtų išvengta gaisrų, nepalikite balkonuose degių, greitai užsiliepsnojančių medžiagų“, – primena Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Taip pat ugniagesiai prašo atsargiai elgtis su ugnimi, nerūkyti lovose, nepalikti be priežiūros mažamečių vaikų, nepamiršti išjungti iš elektros tinklo elektrinių, šildymo prietaisų, nepalikti perkaitintos ar besikūrenančios krosnies, patikrinti, ar išjungtos dujos. Daugelio gaisrų padariniai būna ypač skaudūs ir dėl pavėluoto ugniagesių gelbėtojų iškvietimo, todėl, pastebėjus gaisrą, būtina nedelsiant kviesti ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras