Sodų bendrijoje siautėjo padegėjas(0)

Morta PIPIRIENĖ | morta@kurjeris.lt

2010-05-26 10:23

Manoma, kad sodo namelio gaisras kilo dėl tyčinio padegimo. M.Pipirienės foto

Praėjusį ketvirtadienį Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo pranešimą, kad sudegė sodo namelis, esantis Tauragės rajono Joniškės kaimo „Keramikos“ sodų bendrijoje, Saulės gatvėje. Manoma, kad namelį padegė toje pačioje sodų bendrijoje gyvenantis nepilnametis.

 

 

Apie Saulės gatvėje kilusį gaisrą pranešta 13.41 val. Į įvykio vietą atvyko dvi autocisternos. Ugniagesiams-gelbėtojams atvykus, nedidelis sodo namelis jau degė atvira liepsna. Gaisro metu išdegė viduje buvę baldai, namų apyvokos daiktai ir namelio remontui reikalingos medžiagos, apdegė arti namelio pasodinta gyvatvorė. Tik greitos reakcijos ir efektyvaus ugniagesių-gelbėtojų darbo dėka pavyko apsaugoti netoliese stovėjusį kitą sodo namelį.

Tą pačią dieną toje pačioje sodų bendrijoje, tik keliomis valandomis vėliau, kilo dar vienas gaisras – šį kartą Milžinų gatvėje. Užsidegė nedidelis sodo namelis, kuris, sodų bendrijos pirmininkės duomenimis, priklauso Romui Pipirui. Ugniagesiai, vos prieš kelias minutes likvidavę gaisrą Saulės gatvėje, dar nespėję grįžti į Tauragę turėjo apsisukti ir vykti į Milžinų gatvę. Tai jiems padaryti pavyko per minutę. 15.10 val. kilęs gaisras buvo greitai užgesintas. Nuostoliai šįkart mažesni – aprūko sienos, apdegė lubos, lango stakta, išdegė viduje buvę daiktai.

„Keramikos“ sodų bendrijos pirmininkė Lina Juknienė teigė apie ketvirtadienio įvykius soduose mažai ką žinanti.

– Žinau, kad policijos pareigūnai įtaria, jog sodo nameliai buvo padegti. Galiu pasakyti tik tiek, kad Saulės gatvėje esančio namelio savininkei apie gaisrą buvo greitai pranešta. Su Milžinų gatvėje esančio sklypo savininku iki šiol nepavyko susisiekti, mat turime tik jo laidinio telefono numerį. Greičiausiai šis telefonas jau atjungtas. O Registrų centras man, kaip sodų bendrijos pirmininkei, asmens duomenų neteikia, – teigė L.Juknienė.

Aplinkinių sodo namelių savininkai teigia žinantys apie įtariamąjį, kuris soduose iškrėtė ne vieną šunybę. Daugelis teigė girdėję, kad iš negyvenamų namelių yra vagiama. Dažnas yra pasigedęs savo daiktų ne tik lauke paliktų, bet ir namelio viduje. Kaimynai vienbalsiai tvirtina, kad visa tai daro tas pats asmuo – šešiolikmetis A.L. ir jo draugai. Atsirado asmenų, tvirtinančių, kad matė, kaip A.L. prieš pat gaisrą išėjo iš Saulės gatvėje esančio sklypo.

– Kiek žinau, tai tą namelį Saulės gatvėje nusipirko jauni žmonės. Mačiau, kaip tvarkėsi, remontavo. Buvo plastikiniai langai sudėti, apkalė namelį lentutėmis. Tačiau jaunuoliai vieną langą išdaužė. Tie patys vaikinai buvo apvogę kelis aplinkinius namelius. Teko girdėti, kad jau yra bandę padegti vieną sodų namelį, bet kažkas jiems nepavyko, nes namelis vis dar stovi. Sklinda visokių gandų. Va, girdėjau, kad į šitą sudegusį namelį vaikinai ateidavo „pabaliavoti“. Tik savininkės vyras apie tai sužinojęs nuėjo su A.L. pasikalbėti. Tai gal jis bandė už tą įspėjimą keršyti? – spėliojo sodų bendrijoje „Keramika“ sklypą turinti moteris.

Saulės gatvės sudegusio namelio savininkė Akvilina Dangilienė įsitikinusi, kad gaisro priežastis – padegimas.

– Kiek aš pastebėjau, tai nieko tie vaikinai nevogdavo. Jie tiesiog įlįsdavo į namelį ir viską suniokodavo, išdaužydavo ar sulaužydavo. Tik kartą pasigedome kastuvo. Bet jis buvo rastas pas kaimynus. Pamanėme, kad tiesiog bandė pasinaudoti kastuvu ir įsilaužti į kaimyninį namelį, bet nepavykus taip ir paliko įrankius numetę. Daugelis savo suniokotuose nameliuose rado akmenų pridėta. Čia gal niokotojo vizitinė kortelė? Nuostolių kol kas nepaskaičiavome tiksliai. Bet manau, kad jie sieks apie 70 tūkst. litų. Nemažą dalį namelio buvome suremontavę. Viduje sudegė visos supirktos medžiagos tolesniam remontui, – pasakojo sudegusio namelio savininkė.

Daugelio sodų gyventojų nuomone, policijos pareigūnai turėtų dažniau atvykti pasidairyti į šią vietą. Galbūt tokiu būdu pavyktų išvengti daugelio Joniškės soduose įvykstančių nelaimių.

– Dėl gaisrų gavome tik vieną pareiškimą. Galbūt todėl, kad antrojo degusio namelio savininkas iki šiol nerastas. Dėl padegimo minėtam A.L. pareikšti įtarimai. Jis taip pat yra įtrauktas į policiją dominančių asmenų apskaitą. Šiuo metu jaunuolis paleistas su pasižadėjimu neišvykti, – teigė laikinai Valdymo organizavimo skyriaus specialistės pareigas einanti Simona Šniaukštaitė.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras