Gaisrininkai ragina gyventojus nedeginti pernykštės žolės(0)

2010-04-05 08:10

R.Malycho foto

Šiltėjant pavasario orams šalyje prasidėjo pernykštės žolės gaisrai. Kovo 25 dieną užfiksuotas pirmasis degančios žolės atvejis. Praėjusiais metais pievų gaisrų sezonas prasidėjo kiek anksčiau.

Pernai Tauragės apskrityje ugniagesiai 229 kartus vyko gesinti degančios žolės plotų, o gaisrų skaičius atvirose teritorijose sudarė per 12 proc. visų gaisrų. Palyginti su 2008 metais, gaisrų praėjusiais metais buvo dvigubai daugiau. Po šiais skaičiais slepiasi didžiuliai nuostoliai gamtai bei žmonių turtui. Deginant žolę pernai žuvo ir vienas gyventojas, dar vienas smarkiai apdegė.

 

 

Šiais metais jau kilo 7 pievų gaisrai. Penki jų kilo vien šį trečiadienį. Greitos ugnį pastebėjusiųjų ir gaisrininkų reakcijos dėka dauguma šių gaisrų likviduoti be didesnių pasekmių. Tačiau Stokaičių kaime, Žygaičių seniūnijoje, degė pieva prie negyvenamos sodybos. Apdegė ūkinis pastatas, kurio savininkas vis dar nustatinėjamas. Nuostoliai taip pat tikslinami.

Už žolės deginimą piliečiai gali būti nubausti nuo 25 iki 1000 Lt, pareigūnai – nuo 100 iki 2000 Lt pinigine bauda. Už nepilnamečių nusikaltimus baudžiami jų tėvai. Be to, gaisro sukėlėjams tenka atlyginti ir gamtai padarytą žalą, o ji kartais siekia ne vieną tūkstantį litų.

Deginti leidžiama tik į krūvą sugrėbtas šiukšles ir augalinės kilmės atliekas (žolę, lapus ir kt.). Tai galima daryti 30 metrų atstumu nuo statinių. Degančios krūvos negalima nė minutei palikti be priežiūros.

Dažnai žolės gaisrus sukelia vaikai ir paaugliai, todėl, gaisrininkų teigimu, tėvams ir pedagogams derėtų priminti apie tokių gaisrų padaromą žalą.

Artimiausiu metu Tauragės gaisrininkų atstovas kartu su Tauragės rajono meru ketina aplankyti žemdirbius. Jie bus konsultuojami priešgaisrinės apsaugos klausimais, bus dar kartą priminta, kaip reikia tvarkyti ūkio techniką, kad nekiltų netikėtas gaisras. Taip pat bus rengiami reidai poilsiavietėse, atvirose vietovėse, kuriose yra tikimybė sulaukti gaisrų. Pagalbą teiks aplinkosaugininkai, miškininkai. Ketinama pagalbos prašyti ir policijos pareigūnų.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras