Degė krosnimis šildoma Lomių mokykla(1)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2009-01-24 10:36

Lomių mokyklos kompiuterių klasę nuniokojo gaisras, kilęs dėl netvarkingos krosnies.

Per plauką nesudegusioje Lomių pagrindinėje mokykloje antradienį jau vyko pamokos. Apie pirmadienį kilusį gaisrą tądien bylojo aprūkusios lubos. Gaisras Lomių pagrindinėje mokykloje kilo pirmadienio rytą, apie pusę šešių. Kad mokykla dega, pastebėjo mokyklos sargas. Atvykus ugniagesiams degė kompiuterių klasės grindys, knygų spintos. Visa mokykla skendo dūmuose. Prieš septynias ugniagesiai gaisrą jau buvo užgesinę.

 

 

Anot Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausiojo specialisto Gintauto Ačo, gaisras kilo dėl krosnies eksploatavimo taisyklių pažeidimo, tiksliau – dėl krosnies įtrūkimo.

Gaisro metu aprūko sienos, lubos, išdegė grindys. Nuo karščio įtrūko plastikiniai langai. Pasak mokyklos direktoriaus Sauliaus Kasperavičiaus, vargu ar kompiuteriai veiks.

Kompiuterių klasėje buvo šeši kompiuteriai. Jau atsirado rėmėjų, pasiūliusių mokyklai dovanoti keletą naudotų kompiuterių, direktorius tikisi, kad rėmėjų atsiras ir daugiau. Mokyklos direktorius „Tauragės kurjeriui“ pasakojo, kad ši žinia jį labai išgąsdino.

– Sužinojęs apie gaisrą atbėgau į mokyklą, o ten į vidų įeiti neina. Neduok Dieve, niekam tokios nelaimės. Gerai, kad sargas laiku pastebėjo gaisrą. Jei liepsnos būtų peršokusios ant stogo, mūsų mokyklos lauktų Šakviečio likimas (Šakviečio pagrindinė mokykla sudegė 2005 metų rugpjūtį – red.). Sargas iš pradžių bandė gesinti, tačiau gerai, kad pasitraukė, būtume ir žmonių aukų neišvengę. Lomius persekioja nelaimės. Prieš keletą savaičių kaime sudegė žmonių tvartai, – pasakojo S.Kasperavičius.

Pirmadienį po gaisro pamokos nevyko. Atokiau gyvenantys vaikai telefonu perspėti, kad į mokyklą eiti nereikia, o vietiniai padėjo šveisti aprūkusias sienas.

Kaip teigia ugniagesiai, vienintelė rajono mokykla, kūrenama krosnimis, statyta 1964 metais. Mokykloje yra apie dešimt krosnių. Krosnis, dėl kurios kilo gaisras, statyta maždaug prieš šešerius ar septynerius metus. Ši krosnis bus nugriauta. Kompiuterių klasėje bus įjungtas elektrinis šildymas.

S.Kasperavičius tikisi, kad nuo gaisro nukentėjusiai mokyklai paramą skirs Vyriausybė. Tuo esą turėtų pasirūpinti rajono valdžia.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras