Žolės gaisrai – pavasario neganda(0)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2009-04-08 14:51

Ugniagesiai įsitikinę, kad pavasaris jau prasidėjo. Jie taip tvirtina remdamiesi ilgamete patirtimi, nes šiuo metu įsisiautėjo pernykštės žolės degintojai. Savaitės pradžioje Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai surengė reidą, kurio metu bandyta nustatyti, kas degina žolę. Ugniagesiams nepavyko sulaikyti nė vieno padegėjo, tačiau netoli Žygaičių teko gesinti degantį didesnį nei pusės hektaro pievos plotą.

Gintautas Ačas, Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas, „Tauragės kurjeriui“ pasakojo, kad kažkas padegė apleistos pievos plotą valstybinėje žemėje. Degant žolei užsidegė ir pievoje išmesta traktoriaus padanga.

Anot G.Ačo, dažnai ūkininkai, kurių pievose užgesinami gaisrai, ginasi, kad nežino, kas sukėlė gaisrą. Tačiau ir tokiu atveju jie neišsigelbsti nuo atsakomybės, kadangi teisės aktai numato baudas ir už aplaidumą.

– Jei gaisras kilo pievoje, vadinasi, ji nebuvo nušienauta, buvo apleista. Prižiūrimose pievose gaisrai nekyla, todėl jų neprižiūrinčius ūkininkus tenka bausti, – teigia G.Ačas.

Trečiadienį Tauragės apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje vyko ugniagesių ir aplinkosaugininkų pasitarimas. Pievas deginančius ūkininkus pažadėjo bausi ir aplinkosaugininkai, taip pat aptarta, kaip bendradarbiaus abi šios struktūros.

G.Ačo duomenimis, šiemet pirmasis pranešimas apie deginamą žolę gautas kovo 20 dieną. Iki balandžio 1 dienos kilo 17 tokių gaisrų, kurių metu išdegė apie 18 hektarų pievų. Pernai pirmasis toks gaisras užregistruotas kovo 10 dieną.

Už žolės deginimą numatytos baudos nuo 200 iki 1000 litų. Žemės savininkui už tai, kad pastebėjęs gaisrą nesiėmė priemonių jį užgesinti, gresia bauda nuo 100 iki 600 litų.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras