Gaisras be pastogės paliko šešis vaikus(2)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-01-18 06:00

Pirmadienio vakarą Tauragės Vytauto gatvėje kilęs gaisras daugiavaikę šeimą paliko be pastogės. Gesinant ugnį antrame medinio namo aukšte, vandeniu aplietos dvi pastate įsikūrusios parduotuvės, evakuoti gyventojai iš gretimo buto. Apie socialinio būsto netekusios šešis vaikus auginančios šeimos likimą vakar nežinojo dauguma „Tauragės kurjerio" kalbintų valdininkų.

Pastatą niokojo ugnis ir vanduo

Pranešimą apie gaisrą Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gavo apie 17.30 valandą. Į gaisravietę už kelių šimtų metrų nuo miesto gaisrinės išskubėjo trys autocisternos. Ugniagesiams atvažiavus, degė trijų kambarių butas antrajame namo aukšte. Butas priklauso rajono savivaldybei. Jame buvo apgyvendinta daugiavaikė Ripinskių šeima, turinti teisę į socialinį būstą.

Ugnis siautėjo namo kambariuose, degė ir pastogė. Numalšinti liepsnas pavyko per maždaug 20 minučių. Tačiau, nepaisant operatyvaus ugniagesių darbo, gaisro metu išdegė kambarys ir virtuvė, sudegė namų apyvokos daiktai, nuardyta apie 15 kvadratinių metrų šiferiu dengto stogo. Nuo vandens nukentėjo gretimas butas.

Daugiausiai žalos padaryta namo pirmajame aukšte įsikūrusioms parduotuvėms. Vienoje buvo parduodamos automobilių detalės, kitoje - sėklos. Vakar abi šios parduotuvės dar nedirbo.

Ugniagesių teigimu, gaisras kilo dėl netvarkingų šildymo įrenginių.

Valdininkai padegėliais nesidomėjo

Vakar su žurnalistu kalbėję valdininkai nedaug težinojo apie be pastogės likusios socialiai remtinos šeimos likimą. Kur po gaisro įsikūrė Ripinskiai, vakar nežinojo nei miesto seniūnas Virginijus Žilius, nei Socialinių paslaugų centro direktorė Nijolė Navickienė, nei Vaikų teisių apsaugos tarnybos specialistės, nei socialiniu būstu besirūpinančio savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus specialistė Rimantė Zuokaitė.

Kad Antanas Ripinskis su šeima prisiglaudė toje pačioje Vytauto gatvėje pas savo motiną, pasakė tik savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Irina Butvilienė. Jos duomenimis, ne savo noru iš socialinio būsto išsikraustyti priversta šeima parašė prašymą vienkartinei paramai nukentėjus nuo gaisro gauti.

Buto neberemontuos

Vakar buvo sudaryta savivaldybės valdininkų komisija, turinti ištirti situaciją dėl sudegusio socialinio būsto Vytauto gatvėje. Komisija, kaip sakė jos narė R.Zuokaitė, vakar turėjo spręsti, kur apgyvendinti Ripinskius. Taip pat buvo planuojama aptarti, kiek gali kainuoti sudegusio buto remontas. Remonto sąmatą komisijai vakar turėjo pateikti Tauragės butų ūkio specialistai.

Vidas Bičkus, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, sakė, kad komisija baigė posėdžiauti priešpiet ir nutarė, kad išdegusio buto remontuoti savivaldybei neapsimoka. Butų ūkio specialistai pateikė komisijai preliminarią sąmatą, pagal kurią buto Vytauto gatvėje remontas gali kainuoti apie 60 tūkstančių litų. Todėl komisija pasiūlė savivaldybei priklausantį butą įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą ir parduoti.

Šiame bute gyvenusiems Ripinskiams savivaldybė turės pasiūlyti kitas gyvenamąsias patalpas.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras