2007-ųjų gaisrai pasiglemžė tris gyvybes(1)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2008-01-07 22:00

Įžengę į naujuosius metus skaičiuojame ne tik nuveiktus darbus, sėkmes, bet ir nesėkmes. Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos liūdnoji suvestinė byloja, kad rajono gaisruose 2007 metais netekome trijų žmonių. Penkis žmones iš ugnies gniaužtų ugniagesiams-gelbėtojams pavyko išgelbėti. Galime pasidžiaugti tik tuo, kad rajono gaisruose pernai nežuvo nė vienas vaikas. 2006 metais iš penkių žuvusiųjų du - nepilnamečiai. Gaisruose nenukentėjo ir patys ugniagesiai.

Kaip „Tauragės kurjerį" informavo Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Petraitis ir vyresnysis inspektorius Ruslanas Pačkovskis, pernai į gaisrus ir gelbėjimo darbus vykta 572 kartus. Tiesa, kartais paaiškėdavo, kad iškvietimai melagingi arba nepagrįsti. Tokių pranešimų pernai rajone užregistruota 40.

2007-aisiais Tauragės rajone kilo 225 gaisrai. Užpernai gaisrų buvo kilę 360. Tokį skirtumą labiausiai įtakojo gaisrai atvirose vietose, kai degė žolė, miško paklotė, šiukšlės. Ypač gaisringi  buvo 2006 metų sausio, vasario, balandžio ir liepos mėnesiai. Tų metų sausį kilo 28 gaisrai, 2007-ųjų sausį - 14, 2006 metų balandį kilo 101 gaisras, 2007-ųjų balandį - 67, 2006-ųjų liepą kilo 73 gaisrai, 2007-ųjų liepą - 8.

Dėl nesaugaus rūkymo pernai kilo 17 gaisrų, devynis gaisrus sukėlė su ugnimi išdykaudami vaikai. Dėl netvarkingos krosnies rajone kilo 12 gaisrų. Nuo žaibo iškrovos kilo vienas gaisras. Devyniolika kartų ugniagesiai vyko gesinti užsiliepsnojusių automobilių.

140 kartų per metus ugniagesiai vyko atlikti gelbėjimo darbų eismo įvykių metu, ant vandens ir po vandeniu, valė kelio dangą po avarijų. Neretai ugniagesiai buvo kviečiami vaduoti automobiliuose užspaustų žmonių.

2008 metus Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba pasitiko ramiai ir be didelių pokyčių. Tarnybos viršininkas V.Petraitis pasidžiaugė, kad šiemet Vyriausybės nutarimu ugniagesiams padidės atlyginimai. Nuo gruodžio iš Priešgaisrinio gelbėjimo departamento lėšų Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba nuomojasi lengvąjį automobilį „Mitsubichi Colt", kuriuo į įvykius važinės ikiteisminius tyrimus atliekantys šios tarnybos pareigūnai. Ikiteisminius tyrimus Tauragės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje atlieka trys valstybinės priežiūros inspekcijos inspektoriai Vienas toks etatas šiuo metu laisvas. Tauragės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai trūksta ir penkių ugniagesių-gelbėtojų.

Anot V.Petraičio, ugniagesiams-gelbėtojams keliami aukšti sveikatos reikalavimai. Pernai Vidaus reikalų ministerijos medicinos komisijos reikalavimų neatitiko 14 žmonių, pasiryžusių sunkiam ugniagesio darbui.

Dar viena naujovė - nuo šių metų ugniagesių parengimas prieš pradedant darbą prailgintas nuo keturių iki aštuonių savaičių.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras