Gaisrų priežastis – saulės kaitra(0)

2008-06-10 06:08

Gesindami gaisrą Dariaus ir Girėno gatvėje, kad pasiektų vandenį, ugniagesiai blokavo eismą.

Šeštadienį, 13.20 val., Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai-gelbėtojai gavo pranešimą apie Tauragėje, Dariaus ir Girėno gatvėje, kilusį gaisrą. Degė 10x5 metrų ūkinis pastatas. Į nelaimės vietą nuskubėjus ugniagesiams mūrinio ūkinio pastato stogas jau skendo liepsnose. Maždaug pusantros valandos darbavęsi ugniagesiai stogo nepajėgė išgelbėti. Sudegė pastate buvę 8 kubiniai metrų malkų.

 

 

 

 

Kilus gaisrui pastato savininkės namuose nebuvo. Moteris buvo išėjusi apsipirkti. Namuose buvusi paauglė anūkė į iš ūkinio pastato sklindantį degėsių kvapą nesureagavo. Anot Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresniojo inspektoriaus Ruslano Pačkovskio, karštą dieną dūmų būna mažai, gaisrą kaimynai pastebėjo, kai liepsnos jau talžė stogą. Labiausiai tikėtina, kad gaisras kilo dėl saulės spindulių fokusavimo į stiklą. Esą nuo saulės per stiklą galėjo įkaisti pjuvenos. 

Ugniagesiams-gelbėtojams pavyko apsaugoti maždaug už keturių metrų esantį kaimynų ūkinį pastatą.

Esant tokiai sausrai gaisrų pavojus labai didelis, ypač miškuose. Penktadienį prieš vidurdienį prie Oko miško pamiškėje degė miško paklotė. Išdegė 8 arai samanų. Šeštadienį gaisras kilo Sakalinės kaime. Degė durpinga miško paklotė ir krūmai. Gesinti gaisro Sakalinės kaime vyko penkios miškininkų bei ugniagesių gaisrinės mašinos. Gesindami degantį mišką ugniagesiai panaudojo 160 metrų žarnų. Vanduo iki gaisro židinio buvo už dviejų kilometrų. Gerai, kad liepsnos nekibo į medžius, tačiau išdegė 80 arų miško paklotės ir krūmų.

Savaitgalį ugniagesiams ne kartą teko vykti gesinti degančios žolės.

Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnysis inspektorius R.Pačkovskis gyventojų prašo būti atsargiems su ugnimi, miške nedeginti laužų, nemėtyti nuorūkų.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras