Žolės deginimas – kasmetinis galvos skausmas(3)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2008-04-07 11:17

Kaip ir kasmet pavasarį pernykštės žolės deginimas tampa priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų rūpesčiu. Atšilus orams gyventojai ima deginti žolę, įvairias atliekas, šiukšles nepaisydami jokių priešgaisrinės saugos reikalavimų. Taip elgdamiesi daugelis nesusimąsto, kad daro žalą gamtai, gali sukelti gaisrą. Be to, žolės degintojai arba jos savininkai nebegaus išmokų iš Nacionalinės mokėjimo agentūros už pasėlius.

Degė 17 kartų

Pirmąkart gesinti degančios žolės ugniagesiai šiemet vyko vasario 15 dieną. Tuomet Žygaičių seniūnijoje, Stirbaitynės kaime, degė 100 arų pievos. Žolės degintojai ypač suaktyvėjo kovo mėnesį. Kovo 10-11 dienomis Tauragės rajono ir Pagėgių savivaldybės ugniagesiai važiavo gesinti devynių žolės gaisrų. Vien Tauragės rajone šiomis dienomis žolė degė septynis kartus. Kovo 10 dieną ugniagesiai du kartus važiavo gesinti žolės į Batakių seniūniją, Gryblaukio kaimą. Abu kartus degė Stasio Maroščiko pieva. Vieną kartą išdegė 200, kitą - 50 arų. Kovo 24-29 dienomis gesinti degančios žolės ugniagesiai buvo kviečiami po kelis kartus per dieną. Iš viso kovą Tauragės rajone žolė degė 17 kartų - išdegė apie 1750 arų pievų.

Jei įmanoma, gesinkite patys 

Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai prašo gyventojų, pastebėjusių degančią žolę, nepraeiti abejingai pro šalį, bet pasistengti ją užgesinti, nelaukiant, kol liepsna išplis į didesnius plotus. Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis ar užtrypiant. Žolės gaisrą galima gesinti vandeniu arba smėliu. Ugnies apimtus plotus rekomenduojama apkasti grioveliais. Jei matote, kad su ugnimi patys negalėsite lengvai susidoroti, nedelsdami kvieskite ugniagesius.

- Nebūkite abejingi, tačiau būkite sąmoningi: dėl nedidelio degančio žolės plotelio, jei tik galima užgesinti patiems, nekvieskite ugniagesių, - prašo ugniagesiai.

Ugniagesių-gelbėtojų gali prireikti kilus rimtesniam gaisrui, be to, išvažiuoti gaisrine technika, jei tam nėra būtinybės, - brangu.

Gresia piniginės baudos 

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai kreipiasi į rajono gyventojus, prašydami nedeginti žolės pievose ir pakelėse, ir primena, kad bauda už žolės deginimą - nuo 100 iki 500 litų. Už priemonių nesiėmimą pastebėjus savo žemėje žolės gaisrą gresia bauda nuo 50 iki 300 litų. Draudžiama deginti sausą žolę, lapus, atliekas, pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus. Už tokius pažeidimus gresia bauda nuo 50 iki 400 litų. Deginti bet kokias atliekas miesto teritorijoje, gyvenvietėje draudžiama. Pagal Priešgaisrinės saugos taisykles kaimuose atliekas deginti galima ne arčiau nei 30 metrų nuo pastatų.

Degintojai negaus išmokų 

Kovodami su žolės degintojais Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai bendradarbiauja su Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūra, ją informuoja apie išdegintus plotus. Pasak Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiojo specialisto Gintauto Ačo,

tiesioginių išmokų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotų administravimo bei kontrolės taisyklėse rašoma, kad ganyklose arba pievose, daugiametėse ganyklose arba pievose žolė negali būti deginama. Žolės ir ražienų deginimas laikomas tyčiniu reikalavimų pažeidimu, todėl tokie pažeidėjai nebegaus išmokų už pasėlius iš Nacionalinės mokėjimo agentūros.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras