Daugiabučio gyventojus pažadino gaisras(0)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2007-07-02 07:00

Ankstų trečiadienio rytą Tauragės J.Tumo-Vaižganto gatvės 126 numeriu pažymėto penkiaaukščio gyventojus pažadino ketvirtame aukšte kilęs gaisras, kitus - į nelaimės vietą atskubėję Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai. Netikėtai kilęs triukšmas pabudino ir kai kuriuos aplinkinių namų gyventojus.

Gaisro kaltininkė dingo

Gaisras 414 bute kilo apie pusę penkių. Apie nelaimę 4 valandą 44 minutės ugniagesiams-gelbėtojams pranešė neprisistatęs asmuo. Atvykus ugniagesiams butas ketvirtame aukšte bendrabučio tipo daugiabutyje skendėjo liepsnose. Ugnies liežuviai veržėsi per nuo karčio susproginėjusius langų stiklus. Šiame bute gyvenanti septyniasdešimt dvejų metų Zosė Stirbytė jau buvo išvesta į lauką. Vėliau moteris kažkur išėjo, apklausti jos Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnams nepavyko. 

Evakavo gyventojus

Vieno kambario bute liepsnojančią lovą ugniagesiai išmetė pro langą ir gesino lauke. Į lauką buvo išmesti ir degantys skudurai, drabužiai. Gaisro metu stipriai aprūko buto sienos. Žmonės nenukentėjo. Iš dūmuose skendinčių butų ugniagesiai-gelbėtojai evakavo dvylika gyventojų.  

Gaisro gesinimo darbus ugniagesiai baigė prieš šešias. Gesinant liepsnose skendintį butą, vandeniu buvo užlieti žemesnių aukštų butai, vandens kliuvo ir pirmame aukšte įsikūrusiai kirpyklai, tačiau ryte ji dirbo.

Gaisrą gesino ir Tauragės rajono priešgaisrinės tarnybos Taurų ugniagesių komandos ugniagesiai. Pasak Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspekcijos vyresniojo inspektoriaus Ruslano Pačkovskio, gaisras kilo dėl neatsargaus rūkymo. Daugiabučio gyventojai ugniagesiams pasakojo, kad prieš nelaimę bute viešėjo svečiai.

Paverstas lindyne

Sutvarkyti po gaisro laukan išmestus apdegusius daiktus ir patį butą jame gyvenančiai Z.Stirbytei nerūpėjo. Tvarkyti aplinką po gaisro važiavo butą eksploatuojančio „Tauragės butų ūkio" darbuotojai.

Butas, kuriame gyvena Z.Stirbytė, priklauso rajono savivaldybei. Šiame bute Z.Stirbytė gyvena nuo 1998 metų birželio. Anot butą eksploatuojančios „Tauragės butų ūkio" bendrovės direktoriaus pavaduotojos Editos Vaitkutės, 414 bute ne kartą lankėsi administracijos darbuotojai. Butas paverstas lindyne - jame didelė netvarka, gamtiniai reikalai atliekami į indus. Z.Stirbytės kaimynai ne kartą kreipėsi į „Tauragės butų ūkį" dėl iš šio buto sklindančios smarvės, jame besilankančių asocialių asmenų. Bute girtaujančius asmenis buvo aptikę ir „Tauragės butų ūkio" darbuotojai. Dėl tokio kaimynams nepakenčiamo moters gyvenimo būdo ir skolų už buto eksploataciją, šiukšlių išvežimą bendrovės administracija per paskutinius porą metų surašė tris aktus bei kreipėsi į savivaldybę dėl Z.Sirbytės iškeldinimo. Ketvirtą aktą bendrovė savivaldybei surašė po gaisro.

Vien „Tauragės butų ūkiui" Z.Stirbytė šių metų birželio pirmąją buvo skolinga 4463 litus. O kur dar mokesčiai už šildymą. Z.Stirbytė pačios prašymu gali būti apgyvendinta Adakavo pensionate.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras