Jovarai – turizmo maršrute? Misija įmanoma!(4)

Daiva GENIENĖ

2014-11-24 09:54

Į naktinį žygį susirinko net keturiasdešimt šeši jovariškiai. Autorės nuotrauka

Kai už langų vis greičiau sutemsta, o vasaros prisiminimus ima nustelbti Kalėdų laukimas, jovariškiai ragina nepasiduoti rudens monotonijai ir leistis į smagų nuotykį. Šeštadienio pavakare, maloniai krapnojant lapkričio lietučiui, Laisvės gatvės gale būriavosi norintieji patirti naktinio žygio staigmenas.Ketinusių išbandyti jovariškių laisvalaikio formulę AKTYVIAI + ĮDOMIAI + SAUGIAI susirinko net keturiasdešimt šeši!

Šįkart bendruomenės prašymu Jovarų apylinkėse žygeivius „klaidino“ tauragiškiams žinomas ekstremalas Saulius Bagdonas ir jo idėjinis kolega Vidas Stafas, tad malonūs netikėtumai ir gera nuotaika buvo garantuoti. Vėliau Saulius prisipažino, kad, dėliodamas maršrutą, išbraidė visus Jovarus, todėl vedė užtikrintai, atsakingai ir saugiai. 

Jovarų bendruomenė jau antrus metus iš eilės dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos organizuojamame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“ ir siekia, kad žmonės kelyje būtų kiek įmanoma saugesni. Vienas būdų – pėstiesiems tinkamai nešioti atšvaitus, todėl po trumpo instruktažo jie ir buvo padovanoti visiems žygeiviams. Vienas iš organizatorių reikalavimų – visi privalėjo dėvėti šviesą atspindinčias liemenes.

–Ar žinote, kur net ir lietingą dieną renkasi būrys neramių ir nuotykių ieškančių žmogeliukų; kur galima išgirsti priešstartines eiles iš žygio vadovo lūpų; naujausius turistinių sriubų receptus arba taip mielus ausiai žodelius „mmm... romantiška“; kur su dideliu malonumu ir džiaugsmu broliai neša savo mažuosius brolius ir gražuoles seseris ant nugarų, kai reikia keltis per Jūrą ir Šešuvį? Lūpose sustingsta žodis „Jovarai...“, – linksmai šmaikštauja „Facebook‘o“ puslapio Aktyvi Tauragė administratorius po šio naktinio žygio.

Ir kaip gi nešmaikštausi, kai žingsniuojant penkiolika kilometrų kartu patirta tiek smagių emocijų. Kas galėjo pagalvoti, kad tikrai teks net du kartus bristi per upę lapkričio mėnesį?! Tiesa, didžioji dauguma žygeivių kitą krantą pasiekė ant S.Bagdono nugaros, kiti – apsivilkę jo žvejo kelnes, tačiau buvo ir užsigrūdinusių stipruolių, panorusių patirti ekstremalius pojūčius ir bridusių  basomis. O dar tas nepakartojamas „ežiuko rūke“ jausmas, kai tamsoje nesuvoki, kur esi, bet jautiesi visiškai saugus.

Po keturių valandų nuotaikingos kelionės žygeiviai sugrįžo į pradinį tašką ir vėl buvo suskaičiuoti – įsitikinta, kad grįžo visi. S.Bagdono teigimu, žygiuose orientuojamasi į šeimą ir masiškumą, todėl juose gali dalyvauti ir vaikai, ir pagyvenę žmonės. Ne išimtis ir šis žygis: jauniausieji Jovarų naktinio žygio dalyviai – dešimtmečiai,  vyriausiajam – penkiasdešimt šešeri.

Organizuojant tokius žygius reikia ne tik noro, sveikatos, geranoriškumo, bet ir daug laiko. Paklaustas, kodėl ėmėsi tokios veiklos, S.Bagdonas drąsiai atsako:

– Labai myliu savo kraštą ir jo žmones. Matydamas visišką stagnaciją turizmo departamente, užsibrėžiau tikslą – per kelerius metus padaryti revoliuciją. Turime neišpasakyto grožio gamtą, o potencialo visiškai neišnaudojame. Žmonės turi suprasti, kad neužtenka išleisti lankstinuką keliomis kalbomis ir nuomoti 5 baidares kažkur šalia užtvankos. Šiuolaikinis gyvenimo tempas diktuoja savo sąlygas, tad dėl kiekvieno turisto reikia kovoti pasitelkus visus savo pranašumus.

Pasak Sauliaus, šiemet Tauragės ekstremalų asociacijos renginiuose dalyvavo daugiau nei tūkstantis žmonių iš visos šalies, ir jie liko nenuvilti: kitąmet pažadėjo sugrįžti su dar gausesniu būriu artimųjų.

– Noriu, kad Tauragė taptų turizmo traukos centru ne tik Lietuvos, bet ir likusios pasaulio dalies lygmenyje. Žinau, kad laukia milžiniška misija, bet su  savo stipria ir laiko patikrinta komanda aš tai įgyvendinsiu. Nesvarbu, kiek laiko ir jėgų bekainuotų. Meilė ir pagarba bei sunkus darbas savo krašto labui yra užprogramuoti sėkmei, – neabejoja ne vieną sporto renginį ir žygį surengęs S.Bagdonas.

Jovarų bendruomenės ir žygio dalyvių vardu nuoširdžiai dėkota S.Bagdonui, parodžiusiam kitokį Jovarų žavesį, ir V.Stafui, padėjusiam tą žavesį saugiai atskleisti. Saulius negailėjo gerų žodžių bendruomenei už šio žygio idėją, o visiems dalyvavusiems – už  jaunatvišką energiją ir entuziazmą. Tauragės ekstremalai davė pažadą, kad šis Jovarų žygis pirmas, tačiau tikrai ne paskutinis.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras