Emigrantai vokiečius siekė sužavėti Tauragės duona (0)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2014-12-30 06:45

Parodos metu vokiečiai vaišinosi Tauragėje iškepta duona. Niurnbergo lietuvių bendruomenės archyvo nuotrauka

Niurnberge (Pietų Vokietija) septinti metai veikia šio miesto lietuvių bendruomenė,  vienijanti 35 narius. Didžiųjų metų švenčių išvakarėse „Tauragės kurjerio“ redakciją pasiekė bendruomenės pirmininkės, iš Tauragės kilusios Kristinos Braun laiškas su pasakojimu apie bendruomenės dalyvavimą didžiausiame miesto renginyje – vartotojų parodoje „Consumenta“. Joje tauragiškės vadovaujama bendruomenė pristatė vokiečiams Lietuvą.

„Pagrindinė renginio platformos „Nürnberg International“, kurioje dalyvavome, idėja – įvairių miesto bendruomenių, jų veiklos ir šalies pristatymas. Svečiai buvo sužavėti tipišku Lietuvos kulinariniu akcentu. Visi apsilankiusieji įsitikino: lietuviai – be galo vaišinga tauta. Lietuvaičiai su šypsenomis kvietė ragauti šakočio, brandinto sūrio ir ypač lietuviams brangios ruginės duonos, iškeptos UAB „Molupis ir Ko“. Ne vienas lankytojas suko ratus ir vis grįždavo prie vaišingųjų lietuvių dar ir dar kartą paskanauti neįprastai skanios lietuviškos duonos ar šakočio, vokiškai vadinamo „baumkuchen“.

Nemažai smalsuolių pritraukė ir senovinio žvakių liejimo demonstravimas. Planuojančius keliauti po Lietuvą džiugino lankstinukų gausa ir įvairovė. Stendai apie Lietuvą, Niurnbergo lietuvių bendruomenės veiklą ir nuostabūs mūsų gimtinės vaizdai skatino praeivius smalsauti, klausinėti ir čia pat išmokti lietuvišką „ačiū“ ar atsisveikinti „iki kito karto“.

Kaip ir daugelio bendruomenių, taip ir mūsų biudžetą sudaro tik nario mokestis, o visa veikla vyksta visuomeniniais pagrindais. Tad Niurnbergo lietuvių bendruomenė dėkoja visiems, ar finansiškai, ar savo darbais, ar morališkai prisidėjusiems prie parodos rengimo ir dalyvavimo. Ypač ačiū Niurnbergo lietuviams ir bendruomenės draugams Lietuvoje!“, – rašo Kristina Braun.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras