Skaudviliškiai linksminosi savo miesto šventėje(1) 

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2013-09-17 09:25
Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Šventės linksmiausieji – miesto šventės organizatoriai, bendruomenė „Skaudvilės kraštas“. Autorės nuotrauka

Savaitgalį Skaudvilėje praūžė smagi miesto šventė. Pirmąją šventės dieną miestelėnus linksmino Vitalija Katunskytė, antrąją Liaudies aikštėje dūzgė tautodailininkai, amatininkai, miestelio gyventojus ir svečius vaišino, kalbino ir linksmino save reprezentuojančios bendruomenės ir įstaigos.

Prieš „Maksimą“ aikštėje išsirikiavusiose palapinėse netrūko vaišių: vieni siūlė paragauti savo kaime gaminamų sūrių, lašinių, kiti – naminės duonos, medaus. Medžio išdrožtais angeliukais nutūptas buvo Skaudvilės tautodailininkės Onos Paulauskienės stalas, įvairiais mokinių rankdarbiais ir tapytais paveikslais didžiavosi Skaudvilės gimnazijos bei Skaudvilės specialiosios mokyklos ugdytiniai. Apžiūrėti rankdarbius kvietė elegantiškos „Dvaro kambario“ (Adakavo socialinės globos namų) ponios (Monika Janulytė ir Vilma Šlepavičiūtė), ponaitis Edvardas (namų gyventojas) pristatinėjo savo tapybos darbų parodą. Linksmai šnekučiavosi angelais pasipuošę Skaudvilės bendruomenės nariai, pagal akordeono melodijas trypė ir šoko šventės organizatoriai bendruomenė „Skaudvilės kraštas“.

Šašlykais kvepiančių maitinimo įstaigų stalai buvo apsėsti gerai nusiteikusių miestelėnų. Kas krimto žirnių košę su spirgais, kas vaišinosi savo atsineštais gardėsiais ir gėrimais. Visi miestelėnai – kaip viena šeima... Vaikai galėjo pašokinėti ant pripučiamo batuto, išmėginti taiklumą tire arba pamėginti žiesti puodą su iš Kuršėnų atvykusiu etninės kultūros ir tradicinių amatų centro atstovu puodžiumi Algimantu. Rankas ir akį traukė tauragiškio kalvio Kęstučio žaizdro ugnelė. Jaunas vyras kaldino įvairius dalykus. Į šventę jis buvo atgabenęs peilių, nukaldintų iš Damasko plieno, kolekciją. Vieno brangiausių, su rankena iš elnio rago, kaina siekė 1500 litų.

Miesto šventės metu skaudviliškiams koncertavo grupės „Parkas“, „Karčema“ dainuojamosios poezijos atlikėjas Povilas Girdenis, V.Katunskytė, Juodkrantės kultūros centro moterų ansamblis „Neringa“. Po miestą mažieji skaudviliškiai galėjo pasivėžinti arklio traukiamu vežimu.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras