Atidaryti jaukūs Adakavo bendruomenės namai(3)

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2012-09-27 06:30
Karolinos Stažytės nuotrauka

Gausiai susirinkusiuosius naujoje Adakavo bendruomenės namų salėje linksmino Lauksargių kapela „Gilanda“. Autorės nuotrauka

Nuo šiol patys aktyviausi Adakavo gyventojai turės kur susibėgti: pasidalinti džiaugsmais ar rūpesčiais, pašokti ar padainuoti, tiesiog pabūti drauge. Penktadienio vakarą adakaviškiai ir kaimo svečiai rinkosi į atnaujintus bendruomenės namus padėkoti visiems, prikėlusiems šį pastatą naujam gyvenimui.

Pasitikti namine duona, lašiniais ir gardžiais sūriais, išklausę Skaudvilės Šv. Kryžiaus bažnyčios kunigo Gintaro Lengvino maldą, gavę palaiminimą, šventės dalyviai sugužėjo į erdvią salę.

– Mūsų bendruomenė įsikūrė dar 2003-aisiais. Jau po metų panaudos teise gavome valdyti šį pastatą – buvusį darželį, vėliau – medicinos punktą bei biblioteką. Ilgą laiką dalinomės juo su seniūnija. Šiuo metu sutarta, kad bendruomenė pastatą valdys iki 2020 metų. Projekto vertė – 350 tūkstančių litų, tad noriu padėkoti visiems, prisidėjusiems prie to, kad turime savo namus, – pirmasis žodį tarė Adakavo bendruomenės pirmininkas Romualdas Levanauskas.

Adakavo bendruomenės tarybos sekretorė Zita Jarašūnienė į sceną tarti sveikinimo žodį vieną po kito kvietė tuos, kurie prisidėjo prie projekto.

Tauragės rajono vietos veiklos grupės (VVG) vadovė Nijolė Tirevičienė prisipažino iš pradžių į šį projektą žiūrėjusi skeptiškai. Jos nuomone, susikurdamos ir atidarydamos namus bendruomenės ant savo pečių užsikrauna didžiulę naštą. Tačiau vėliau ji pastebėjo, kad Adakave yra stiprių ūkininkų, kurie visad parems iniciatyvius žmonės. VVG vadovė palinkėjo, kad šiuose namuose niekada netrūktų žmonių, nes būtent dėl jų viskas ir daroma.

Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys Arūnas Beišys bei Seimo narys Bronius Pauža pasidžiaugė ypač aktyviomis Skaudvilės krašto bendruomenėmis – neseniai ant savo atnaujintų namų slenksčio juostas kirpo ir Skaudvilės miesto bei Trepų bendruomenių pirmininkai.

Į sceną žengusiam Tauragės rajono merui Pranui Petrošiui labiausiai džiugesį kėlė gausiai susirinkę šventės dalyviai.

– Tai, kad jūsų tiek daug susirinko, rodo, kad šios patalpos tikrai buvo reikalingos. Linkiu turiningai praleisti laiką. Smagu padėti tiems, kurie to patys nori. Smagu ir tai, kad visos bendruomenės yra sukrutusios. Savus namus prieš keletą dienų atidarė ir Taurų bendruomenė. Noriu duoti tik vieną patarimą – neslėpkite raktų nuo jaunimo, bijodami, kad ką išteplios ar sulaužys. Leiskite jiems naudotis šia vieta, – paragino meras.

– Raktų aš jau nebeturiu, – šmaikščiai atsakė R.Levanauskas.

Su įkurtuvėmis sveikino ne tik Skaudvilės seniūnas Virginijus Būdvytis, bet ir pačių adakaviškių rinktas seniūnaitis Remigijus Maraulis. Pastarasis paminėjo pačius aktyviausius Adakavo kaimo gyventojus, mieliausią Dainų gatvę ir linkėjo, kad durys niekuomet neužsidarytų ir kampai nepelytų.

Kiek vėliau sveikinimo žodžius tarė artimiausių kaimynų – Adakavo socialinės globos namų administracijos atstovai. Po jų į sceną kopė Skaudvilės, Trepų bei kitų bendruomenių nariai.

Visi svečiai tempė lauknešėlius ir dovanėles: kas pyragą, kas šluotą, o kas – muzikos centrą. O meras staiga ėmė ir viešai pažadėjo padovanoti teniso stalą. Tačiau jaunimo kambarys, kuriame jis turėtų būti pastatytas, dar laukia remonto – reikia sutvarkyti lubas, grindis bei sienas. Šiuo metu pakeisti tik langai.

Pasibaigus sveikinimo kalboms visus linksmino Lauksargių kapela „Gilanda“, o kugeliu, namuose keptomis bandelėmis ir kitais gardumynais svečius vaišino vietos šeimininkės. Kitais metais laukia dar viena graži šventė – Adakavo bendruomenė minės dešimties metų sukaktį.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras