Nepatenkintiems kaimynų kvapais pasiūlė įsirengti gartraukį(6)

Morta MIKUTYTĖ | morta@kurjeris.lt

2018-04-28 13:03

Ventiliaciją vonioje gyventoja užkimšo skuduru, kad nepūstų šalto oro. Mortos Mikutytės nuotrauka

Ateities tako 2-ojo daugiabučio gyventojai piktinasi – po namo renovacijos praėjo jau dveji metai, o darbų trūkumų šalinti niekas nesiteikia. Tačiau Tauragės butų ūkio atstovai ir namą renovavusios bendrovės „Apastata“ vadovas tvirtina, kad viskas šiame name gerai. Kaip yra iš tiesų?

Ateities tako 2-ojo daugiabučio gyventoja (vardas ir pavardė redakcijai žinomi, – red.) piktinasi renovacijos rezultatais. Kaip ji teigė redakcijai, žmonės tikėjosi europietiškos kokybės ir renovacijos darbams pritarė, tačiau išsvajotos kokybės esą nė su žiburiu nerasi. Pasak namo gyventojos, negana to, kad netinkamai buvo sudėtos palangės, per žemos laiptinės durys, rangovas nusprendęs sumontuoti elektrinę ventiliacijos sistemą, kurios projekte esą nebuvo numatyta.

– Prieš renovaciją neturėjome jokių problemų, viskas mums buvo gerai. Tačiau aš buvau už renovaciją, nes tikėjausi geros kokybės. Projekte nėra elektrinės ventiliacijos, tačiau būtent tokia mums sumontuota. Kodėl taip padarė? Ji dabar ūžia, kaip miegoti prie tokio garso? O kai kaimynai gamina valgį, virtuvėje toks kvapas, kad neįmanoma būti. Kartą, kai kaimynė virė kopūstus, juokavome, kad dabar turės ir man lėkštę atnešti. Anksčiau tokių dalykų nebuvo, o dabar mokame už renovaciją ir turime tokiomis sąlygomis gyventi, – pasipiktinimą liejo namo gyventoja S.Z.

Kaimynų virtuvės kvapų moters namuose viešinčiai žurnalistei užuosti taip ir neteko, tačiau ūžesys virtuvėje tikrai girdėti. Gyventoja patikino, kad garsas vėjuotą dieną dar stipresnis.

Moteris palydėjo žurnalistę pas kaimynę, kuri suskubo pasakoti apie šaltą vonią ir tualetą. Po renovacijos vonios kambaryje, pasak kaimynės, ilgiau užsibūti nesinori, nes ten visada šalta. Esą iki renovacijos taip nebuvo. Gyventojos teigimu, Tauragės butų ūkio specialistai pasiūlė prieš prausiantis prie ventiliacijos grotelių palaikyti įjungtą plaukų džiovintuvą – šiltas oras priversiąs užsiverti ventiliacijos groteles ir būsią šilčiau. Moterys vardijo ir daugiau nesklandumų – žemesnės, nei numatyta projekte, laiptinės durys: vietoj 2,25 m aukščio įstatytos 1,88 m, pro jas einančiam aukštesniam žmogui tenka pasilenkti.

Tauragės butų ūkio vadybininkė namų priežiūrai Gintarė Rakauskienė tepratarė, kad šią situaciją komentuoti darosi beviltiška.

– Šiuo klausimu pasisakė daugybė institucijų. Jų atsakymus namo gyventoja turi. Viskas atlikta pagal projektą. Dėl ventiliacijos skleidžiamo triukšmo buvo atlikti matavimai ir nustatyta, kad triukšmas leistinų normų neviršija. Dėl kvapų siūlėme įsirengti gartraukį su atbuliniu vožtuvu. Tame name yra 75 butai ir daugelis jų gyventojų patenkinti. Daugiau negavome jokių skundų. Su ventiliacija buvo problemų Miško gatvės 5-ame name – gyventojai skundėsi ir mes reagavome. Pavyko iškovoti, kad būtų sutvarkyta tinkamai. Tikrai nėra taip, kad mes ignoruojame skundus, – aiškino G.Rakauskienė.

Vadybininkė taip pat paaiškino, kad namas Ateities take 2 senos statybos, projekte numatyta duris įstatyti pagal esamas galimybes. Tad naujos durys šiek tiek žemesnės už senąsias tik todėl, kad jos turi pritraukimo mechanizmą. Durų anga, pasak G.Rakauskienės, nebuvo keičiama.

Namą renovavo įmonė „Apastata“. Jos vadovas Mindaugas Apavičius užtikrino – viskas ten gerai. O gyventojus, turinčius pretenzijų, ragina kreiptis į namo administratorių.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras