Mokyklos įspėtos „susiveržti diržus“(30)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-09-01 08:26

Mokyklų vadovai sunkiai tilpo savivaldybės mažojoje salėje. Autorės nuotrauka

Rugsėjis. Ant drėgnos žemės sugulę pirmieji pageltę lapai ir beržine šluota prie mokyklos mosuojantis šlavėjas. Tokio vaizdo besirenkantieji į mokyklas greit gali ir nebematyti – šlavėjų išlaikymas, pasirodo, per didelė našta rajono biudžetui. Ši mintis iš mero lūpų nuskambėjo antradienį mažojoje savivaldybės posėdžių salėje, kur rinkosi rajono mokyklų vadovai, Švietimo skyriaus specialistai ir valdžios atstovai. Susirinkusieji, nors dauguma tik klausėsi, aptarė naujuosius mokslo metus, pasidžiaugė vieni kitų pasiekimais, o mokyklų vadovai įpareigoti savo bendruomenėms perduoti geriausius linkėjimus. Gavo vadovai ir užduočių – ne tik švęsti, bet ir taupyti.

Mokinių skaičius stabilizuojasi?

Kaip pastebėjo rajono meras Sigitas Mičiulis, susirinkusiųjų veidus puošė šypsena ir tai esąs ženklas, kad per atostogas mokyklų direktoriai pailsėjo. Meras jiems palinkėjo dvasinės energijos, stiprybės ir sėkmės darbuose.

Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas pirmiausiai paminėjo faktą, kad šiemet į mokyklas susirinks 106 mokiniais mažiau nei pernai. Esą tai rodo, kad mokinių skaičius stabilizuojasi. Ankstesniaisiais metais mokinių mažėjimas buvo didesnis. Jaunuosius tauragiškius mokys 471 mokytojas (pernai rajone dirbo 497 pedagogai).

Pokyčiai

Nuo rugsėjo 1-osios mokyklose įvedama šeimos ir lytiškumo programa, kuri bus integruojama į dalykų programas. Pilietinio ugdymo integruotai bus mokomi ne tik vyresnieji mokiniai – pagal Švietimo ir mokslo ministerijos rekomendacijas pilietiškumas bus dėstomas ir žemesnėse klasėse.

Nuo šio rugsėjo neberibojama pažintinė-kultūrinė veikla – pedagogai raginami kuo dažniau ugdymo procesą perkelti į netradicines erdves, taikyti inovatyvius ugdymo metodus.

Įgyvendinant pagrindinių mokyklų ir progimnazijų aprūpinimo priemonėmis gamtos tyrinėjimams projektą, netrukus dešimt rajono mokyklų gaus naujas laboratorijas. Į laimingųjų sąrašą pateko Martyno Mažvydo, „Aušros“, „Šaltinio“, Tarailių progimnazijos, Jovarų, Gaurės, Batakių ir Lauksargių pagrindinės mokyklos bei Žygaičių ir Skaudvilės gimnazijos.

Šių metų ugdymo proceso prioritetai – asmeninė mokinių pažanga ir emocinės aplinkos kūrimas.  

Rinks geriausius

Meras S.Mičiulis informavo, kad rengiama tvarka, pagal kurią rajone bus renkamos trys geriausios klasės ir trys geriausi mokiniai, atspirties taškas būsiąs praėjusių mokslo metų rezultatai. Tą patį meras paragino daryti ir mokyklose.

Rajono vadovas pageidavo, kad mokyklose atsirastų geriausių buvusių mokinių, tapusių žymiais ne tik mūsų krašte, bet ir šalyje bei užsienyje, stendai.

– Dvejus metus kaupėme duomenis, turime unikalių žmonių užsienyje. Palaikykite ryšį su geresniais, kurie mokosi svetur, perduokite duomenis savivaldybės atstovams. Kalbantis su verslo atstovais jie sako, kad Tauragėje labai trūksta kvalifikuotų ir ypatingai motyvuotų darbuotojų, kurių atlyginimai nuo tūkstančio ir daugiau, – ragino meras S.Mičiulis.

Prakalbęs apie švietimo sistemai iš savivaldybės biudžeto skiriamas lėšas meras mokyklų vadovus paragino taupyti. Iš savivaldybės biudžeto finansuojamos tuščios mokymo vietos ir vadinamoji aplinka. Pasak mero, kaimiškųjų vietovių mokyklų vadovai turėtų tartis su seniūnais, kad kai kuriuos darbus atliktų seniūnijos. 

– Gal kai kurias paslaugas pigiau pirkti nei brangstantį kokį lapų šlavėją laikyti, – pasiūlė meras.

Akcentai 2017–2018 mokslo metams 

Švietimo skyriaus specialistai, paminėję kiekvienos mokyklos stipriąsias puses, įvardijo ir šių mokslo metų pagrindinius akcentus. Ugdymo įstaigų veiklos rezultatas turi būti orientuotas į brandžią asmenybę. Pabrėžta, kad mokiniai turi būti įtraukiami į neformalųjį ugdymą sudarant sąlygas išbandyti įvairias veiklas, o mokyklų ir kitų tiekėjų siūloma veikla turėtų nesidubliuoti.

Šiais mokslo metais mokyklos kviečiamos pasirengti ir dalyvauti Lietuvos dainų šventėje ir „Dainų dainelės“ konkurse. Paraginta rengti bendras mokyklų bendruomenių stovyklas, o artėjant Lietuvos valstybės 100-mečiui ir Vydūno 150-osioms gimimo metinėms prisijungti prie projekto „Vydūno keliu į dvasingumą ir sveikatingumą“ ir mokyklose paminėti šias datas.

Skaityti komentarus (30) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras